VB-2018: Taroltak az olaszok, megszenvedtek a spanyolok – videóval

Jól indult a spanyol válogatott, ám a vége nyögvenyelősre sikeredett. Az olasz válogatott megsemmisítette Liechtensteint, még az albánok Izraelt simázták a G-csoportban.

Gólszerzők: Ristovski (66.) ill. Silva (15.), Costa (27.)
Sárga lapok: Pandev (35.), Mojsov (65.), Elmas (78.), Sikov (87.), Ristovski (90+4.) ill. Silva (67.), Alba (72.)
Kiállítva: –

Macedónia: Dimitrievski – Ristevski, Mojsov (Trickovski 85.), Sikov, Tosevski (Trajkovski 74.) – Alioski, Spirovski, Stjepanovic (Elmas 46.) , Ristovski – Pandev, Nesterovski Vezetőedző: I. Angelovski

Spanyolország: de Gea – Carvajal, Ramos, Pique, Alba – Iniesta (Niguez 90+2.), Busquets, Silva (Pedro 69.) – Isco, Costa, Alcantara (Koke 74.)  Vezetőedző: J. Lopetegui

Az első félidőben úgy festett, hogy a spanyol csapat David Silva vezetésével komoly erődemonstrációt tart a G-csoport hátsó felében kullogó Macedónia ellen. Silva és Costa góljának köszönhetően már a 27. percben 2-0-ra ment a vendég csapat. Helyzet helyzet hátán volt a spanyoloknál, azonban ezen felül nem tudtak betalálni, így ezzel a 0-2-es részeredménnyel vonulhattak a felek a szünetre. A második játékrészben sem volt változatlan a játék képe, azonban érződött, hogy a macedón csapat nem szeretne beleszaladni egy komolyabb vereségbe ezért szépen “beparkolták a buszt”, amivel a spanyol csapat nem is akart és nem is nagyon tudott mit kezdeni. A 66. percben azonban jött a meglepetés, ugyanis Ristkovski révén feljöttek a hazaiak. A támadó parádésan hagyta faképnél a teljes spanyol védelmet, majd zúdított bődületes bombát de Gea kapujába. A folytatásban már komolyabb lehetőség nem adódott, így Lopetegui csapata továbbra is az olaszokkal karöltve magabiztosan vezeti a G-csoportot, jobb gólkülönbségének köszönhetően.

chiellini

Olaszország – Liechtenstein 5-0 (1-0)
Helyszín: Dacia Arena
Gólszerzők: Insigne (35.), Belotti (52.), Eder (74.), Bernardeschi (83.), Gabbiadini (90+1.)
Sárga lapok: – ill. Polverino (44.)

Olaszország: Buffon – Spinazzola, Chiellini, Barzagli, Darmian – Insigne, De Rossi, Pellegrini, Candreva (Bernardeschi 60.) – Immobile (Eder 67.), Belotti (Gabbiadini 75.) Vezetőedző: G. Ventura

Liechtenstein: Jehle – Rechsteiner, Malin, Gubser, Goppel – Polverino (Quintans 87.) – Salanovic (Brandle 59.) , Hasler, Buchel, Burgmeier (Wolfinger 68.) – Frick Vezetőedző:R. Pauritsch

Egészen a 35. percig jól tartotta magát a vendég Liechtenstein, ám ekkora Insigne révén megtörte a nagy ellenállást az olasz csapat. A támadó a magának felpörgetett labdát parádésan zúdította be a hosszúba, a játéknap gólját láthattuk. A folytatásban Immobile növelhette volna még csapata előnyét, ám ez nem sikerült, így kisebb meglepetésre az olasz csapat “csak” 1-0-ás előnyben vonulhatott a félidőre. A második játékrészben aztán már kicsit elfáradt a vendég csapat. Az 52. percben az olasz gólzsák Belotti talált be, az előkészítő Insigne volt, aki a gólja után egy gólpasszt is felíratott a statisztikai lapjára. A 74. percben a csereként beszálló Eder is beköszönt, Belott Insignehez hasonlóan bejegyeztetett egy gólpasszt magának, ezzel már 3-0 állt az eredményjelző táblán. Erre 9 percre érkezett a következő. Ventura cseréi nagyon beváltak, ugyanis Eder után Bernardeschi is megköszönte a beküldését. Jó 20 méterről zúdított egy lapos bombát Jehle kapujába. Majd, hogy folytatódjon a csere parádé, Gabbiadini is bejelentkezett és alakította ki az 5-0-ás végeredményt. Ahogy már fentebb említettük az olasz csapat a spanyolokkal karöltve vezeti a G-csoportot.

Izrael – Albánia 0-3 (0-2)
Helyszín: Sammy Ofer Stadium
Gólszerzők: – ill. Sadiku (22.,44.), Memushaj (71.)

Sadiku révén viszonylag gyorsan már az első félidőben eldöntött a G-csoport középmezőnyének a “rangadóját” Albánia. Aki ezzel a  győzelmével behozta pontszámban Izraelt, így maradt a reménykedés, hogy netán be tudják érni az spanyol-olasz duót.