El: Megtörtént a csoda! – Továbbjutott a Videoton! – videóval

A Marko Nikolic által irányított Videoton biztató eredménnyel zárta az első mérkőzést a Bordeaux otthonában (Összefoglaló ITT). Ennek ellenére azonban nehéz feladat várt a visszavágón is a Vidi számára, de természetesen bizakodtunk abban, hogy sikerül a csoda székesfehérvári együttesnek a neves francia csapat ellen…

91638

1. félidő: Még fél percet se kellett várni az első komolyabb helyzetre! Henty passzát követően Scepovic került ígéretes ziccerbe, a szerb támadó kísérlete azonban végül a léc fölé szállt. A 3. minutumban ismét Scepovic villant! A Videoton gólfelelőse ezúttal remek kísérletet eresztett meg, viszont Costil nem kis bravúrral szögletre tudta paskolni a bal alsóba tartó lövését! A 11. percben feljegyezhettük az első Bordeaux próbálkozást. Ekkor Malcom eresztett meg egy lövést jó 16 méterről, a brazil támadó kísérlete végül elsuhant a kapu jobb oldala mellett. A 24. minutumban Henty eresztett meg egy élet erős, távoli löketet, a nigériai támadó kísérlete azonban pont középre tartott, így Costil számára nem okozott komolyabb gondot a hárítása. Az első játékrész hosszabbításában újabb veszélyesebb Videoton próbálkozást láthattunk, ezúttal Szolnoki Roland eresztett meg egy élet erős lövést messziről, Costil viszont ezúttal is résen volt. A 45+5. minutumban ott a góóóóóóóóóól! Suljic remek szögletét követően Stopira bólintott kapura, úgy tűnt, hogy a kapufáról kifelé pattan a labda, de végül nem ez történt, s még az első félidőben megszerezte a vezetést a székesfehérvári együttes!!

2. félidő: A fordulást követően gyakorlatilag rögtön emberelőnybe került a Videoton!! A sárga lappal rendelkező Sabaly szabálytalankodott Suljiccsal szemben. A játékvezető felmutatta számára a másodikat, melynek köszönhetően idő előtt mehetett zuhanyozni. A 49. percben Henty került ordító ziccerbe, balszerencsére a meccs kezdetétől fogva remekül teljesítő nigériai csatár lövése célt tévesztett. A 66. minutumban ismét Henty villant! Remekül csapatba be ellenfelét, de gólt ezúttal sem tudott szerezni, mivel Costil védte a lövését. A 69. percben megfogyatkozik a Videoton is, miután Varga József is megkapta második sárga lapját. A 86. minutumban Lazovic végzett el egy szabadrúgást ígéretes ziccerből, amit a szerb támadó végül nem tudott gólra váltani. És megtörtént a csoda! A második félidőben nagyon nyomott a Bordeaux, de a Videoton állta a sarat, s meglett a továbbjutás!!!!

Videoton – FC Girondins de Bordeaux 1-0 (1-0) – Továbbjutott: A Videoton 2-2-es összesítéssel (idegenben lőtt több gól miatt)
Pancho Aréna, Felcsút; Játékvezető: Christian Dingert (német)