Női Eb: Dánia az első finalista

Nem bírta el Lisa Makas hiányát Ausztria, amely ezúttal is eljutott a szétlövéséig, de nem bírták idegekkel.

20604322_1518034311587084_2964569998083472687_n

Rosszul indult az osztrákok napja, miután kiderült, Lisa Makas nem tudja vállalni az esti játékot Dánia ellen a női Eb elődöntőjében. Mindennek ellenére remekül indulhatott volna a „sógorok” meccse, amennyiben Sarah Puntigam büntetője bement volna, ám Petersen megbabonázta az osztrákok játékosát. Az első félidőben ezt leszámítva is több lehetősége volt Nicole Billáéknak, ellenben mezőnyben a dánok voltak fölényben. Apropó Billa, a népszerű támadót még az első félidőben lecserélte Thalhammer mester. A második negyvenöt percre még inkább feltolta támadózónáját a skandináv válogatott, mindazonáltal ezúttal is többet kísérletezett az osztrák csapat, de egyszer sem találta el a kaput. Idővel már érezhető volt, hogy mindkét csapat óvatossá vált, az egyre nagyobb tét miatt. Ennek következtében a hosszabbítás nem hozott kiemelkedő játékot, ám a dánok így is sokkal közelebb jártak a győztes gólhoz, lévén kilencszer vették célba a kaput, négyszer el is találták azt, de hálót nem tudtak zörgetni. Következhetett a lutri, amely az előző körben osztrák sikert hozott, most viszont a dánok voltak higgadtabbak.

20479887_1518034141587101_6789337803567794042_n

Dánia – Ausztria 0-0 t.: 3-0
Helyszín: Rat Verlegh stadion, Breda, vezette: Monzul (ukrán)
G:

A tizenegyesek: Nadim (1-0), Feiersinger (1-0), Harder (2-0), Pinther (2-0), Junge-Pedersen (2-0), Aschauer (2-0), Sörensen (3-0)