Hajszálon múlt a dobogó Szlovákiában

A szlovák bajnoki sorozat hatodik fordulóját bonyolították vasárnap Malackán az Eurovalley Golf pályáján. Az ötvennégy játékos között számos magyar is érdekelt volt, hajszálon múlt csak a dobogó.

16112678_1408173769233905_6917542527825517050_o

Hazai sikert hozott a szlovák bajnoki játéknap, Samuel Horváth nyert megelőzve Michal Diant. A harmadik helyen négyes holtverseny született, ugyanis Tomas Bartko, Balázsi Csaba, Martin Simoncsics és Podusil György is 69 rúgással zárt, a 9-6-3-1 szabály értelmében azonban Bartko örülhetett a bronzéremnek.

A negyven év felettiek kategóriájának eldöntése érdekében azonban a két magyar szétlövésben döntötte el a kategória elsőségének kérdését, ahol Podusil György bizonyult jobbnak.

A két BFGT-s magyaron kívül még négyen végeztek a mezőny első felében. Flink János (Outsiders) 15., Cziffra Zoltán 22., Nagy Balázs (mindkettő Hole Hunters) 24., Németh Gábor (FTC Footgolf) 25. lett. A hölgyeknél Bakó-Szántay Georgina a harmadik lett.