MLS: tovább folytatódott a DC United lejtmenete – videóval

Stieber Zoltán új csapata nem szerepel túl jól eddig az észak-amerikai profiliga, azaz az MLS 2017-es kiírásában. A sokkal szebb időket megélt washingtoni gárda a Real Salt Lake csapatát látta vendégül. A mérkőzést már vasárnapra virradóra elkezdték játszani, ám a heves esőzés, és vihar miatt a 29. percben félbe kellett szakítani 0-0-s állásnál, így ma hajnalban futottak újra neki a felek a bajnokinak.

USATSI_10217421Az ütközet végén a fehérmezes Real Salt Lake játékosai örülhettek Washingtonban (forrás: mlssoccer.com)

MLS, 23. forduló

A tegnaptól ma hajnalra halasztott, azaz félbeszakított, és a 29. perctől folytatódó mérkőzés első félidejének hátralévő részében sok izgalom nem volt, de a hazaiak többet birtokolták a labdát, és a Real Salt Lake kapuját egyszer el is találtak, míg a vendégek a DC Unitedét a szünetig egyszer sem. A folytatásra fordult a kocka, feljavult a Salt Lake játéka, s 5 kapura tartó próbálkozásukból 1 be is akadt, amely végül a győzelemmel járó három pontot is meghozta a vendégeknek! A 64. minutumban Luis Silva robbantott egy kisebb bombát a hazai kapu bal oldalába, miután a DC United védője eladta neki a labdát (0-1)!

Stieber Zoltán még ezen a meccsen nem volt a washingtoni együttes keretében, de jó eséllyel a hétvégi bajnokin már harcra kész lehet, és jóllehet, segít is eddig vergődő, új csapatán. USA fővárosi klubja továbbra is az utolsó, vagyis a 11. helyen áll Keleten, úgy, hogy a maival együtt zsinórban 8 bajnoki óta nyeretlen, melyből hetet elvesztett! Ezzel szemben a Real Salt Lake igyekszik feljebb kapaszkodni – Rimando és csapata három pontra van nyolcadikként Nyugaton a Play-offot érő hatodik helyről.

DC United – Real Salt Lake • 0-1 (0-0)
Helyszín: RFK Stadium, Washington – 14.193 néző
Gólszerzők: – , ill. Luis Silva (64.)