Brit siker a svájci “BL”-állomáson

Az angol Ben Clarke nyerte a European Footgolf Tour 2017-es kiírásának nyolcadik, svájci versenyét. A brit a szerdai, németországi ezüstje után egy aranyat is bezsebelt egy héten belül. Minden magyar a mezőny első felében zárt.

20728999_1556205187751692_6411438806804917201_o

A közel 170 játékos szombaton és vasárnap is teljesítette a festői környezetben, az Alpokban lévő Golf of Signal de Bougy pályáján a 18 szakaszt, majd a legjobb húsz játékos még egyszer nekivágott a távnak vasárnap délután. Ezt követően Ben Clarke örülhetett a legjobban, aki a kijelölt rúgásszámnál 18-cal jobbat rúgott. A francia Fred Cravens lett a második, míg a holland Simon Wetzel lett a harmadik.

A legjobb magyar Gelencsér Gábor (EMGSE) volt, aki a 47. pozícióban zárt. Mayer Zoltán (FTC Footgolf) az 59., Podusil György a 74., (BFGT) és Németh Gábor (FTC Footgolf) a 80., Érchegyi Csaba (BFGT) a 83. helyen végzett.

EREDMÉNYEK

Az EFT abszolút versenyének állása (Top20)

Teljes képernyő rögzítése 2017. 08. 18. 195602

A táblázat magyarázata:
1. oszlop: Helyezés; 2. Pozíció változása; 3. Sportoló neve; 4. Születési dátuma; 5. Képviselt nemzet zászlaja;
6. Versenyeken való részvételek száma; 7. Versenyeken való összes rúgásszám; 8. Szerzett pontok

Forrás: magyarfootgolf.hu