Magyar bronzérem az US-Pro Am 2017-en

A francia Antonio Balestra nyerte a vasárnap befejeződött US Pro-Am 2017-et, a World Tour sorozat legutóbbi, major (kiemelt) versenyét. Óriási hajrával Podusil György, aki legutóbb idehaza a Szent István Kupán diadalmaskodott, az élmezőnybe küzdötte fel magát.

21329424_1794385134144372_1589591390_o-e1504475541737

Podusil György (balról) és Tajtyi Róbert (jobbról) képviselte hazánkat az amerikai megmérettetésen

A floridai kiemelt torna három napja után a francia Balestra a kijelölt rúgásszámnál hússzal jobbat rúgva nyerni tudott a világbajnok argentin Christian Otero és honfitársa, Sebastian Pellicionni előtt. Két nap után Podusil György (a képen balra) és Tajtyi Róbert (jobbra) is a mezőny első felében tanyázott. Podusil egy vasárnapi -5-ös eredményt elérve egészen a 22. helyre jött fel abszolút kategóriában, valamint a harmadik pozícióban zárt a szeniorok között, értékes pontokat szerezve a világ- és magyar ranglistán. BFGT-s klubtársa, Tajtyi Róbert 74. lett.

A nívós versenyen 126 sportoló indult, köztük a 115-szörös korábbi argentin válogatott labdarúgó Roberto Ayala, aki 8 rúgással maradt el a győztes franciától, teljesítménye pedig az előkelő hatodik pozícióra volt elegendő. Az argentinok az első hat helyből négyet kibéreltek, a legjobb amerikai hazai pályán a nyolcadik Jorge Vazquez lett.