Győzött a listavezető a német másodosztályban

A Bundesliga második vonalában a feljutásért folyik a küzdelem. A bajnokság már a 7. fordulónál jár. Nézzük, mik voltak a fontosabb eseményei a játéknapnak.

maxresdefault

A tabellát a Düsseldorf vezeti, ők a Regensburggal csaptak össze. szűkösen ugyan, de nyertek. Kujovic 54. percben szerzett találata bizonyult döntőnek. A második, még feljutó helyen álló Sandhausen az Union Berlin együttesét fogta. Itt is, akár a listavezetőnél egy gól döntött, ami az 55. minutumban született meg Paqarada révén. Rendesen megizzasztotta a harmadik helyezett Darmstadtot a Heidenheim. Kétszer is magukhoz ragadták a vezetést hazai pályán, azonban a végére elfogytak, és Sulu 85. percben lőtt góljának köszönhetően pontot mentettek a vendégek. A negyedik pozícióban lévő Nürnberg zárta ezt a fordulót a Bochum ellen. A hazai pálya előnyét is kihasználva, magabiztosan győzték le ellenfelüket. A végeredmény 3:1 lett. Az élmezőnyben a csapatok hozták a kötelezőt. Nézzük a kiesőzónát. A Regensburg, a Kaiserslautern és a Fürth foglalja el az utolsó három pozíciót. Háromójuk közül ebben a fordulóban csak a Fürth tudott győzedelmeskedni, ám ezzel sem léptek el a kiesőzónából.

Düsseldorf – Regensburg 1:0
Sandhausen – Union Berlin 1:0
Heidenheim – Darmstadt 2:2
Nürnberg – VfL Bochum 3:1
Kiel – St Pauli 0:1
Dresden – Bielefeld 0:2
Braunschweig – Fürth 0:3
Kaiserslautern – Erzgebirge Aue 0:2