EL: a Villarrealnak csak döntetlenre futotta

Az Európa-liga 2. fordulójának A- és B-csoportja különösebb rangadó nélkül zajlott le, de így is sor került egy-két érdekes mérkőzésre.

cambio_630x388

Carlos Baccának ma nem sikerült a kapuba találnia (forrás: marca.es)

UEFA Európa-liga, 2. forduló, A-csoport:

A játéknap legelső találkozójan Kleinheisler László csapata, az Astana a Slavia Prahát fogadta. A mérkőzés két 11 méterről, de nem büntetőből szerzett gólnak köszönhetően döntetlenre végződött.

Astana – Slavia Praha 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Tomasov (42.) ill. Ngadeu-Ngadjui (18.)

* * *

A másik találkozón a Villarreal a hétvégi málagai 0-4 után próbált javítani a nemzetközi porondon. A vendégek Castillejo révén csak kapufáig jutottak, de talán nem is bánkódnak különösebben az idegenbeli döntetlen miatt. A Jordi Cruijff által dirigált hazaiak megszerezték első pontjukat az idei kiírásban.

UEFA Európa-liga, 2. forduló, B-csoport:

Rendkívül izgalmas mérkőzésen a belgrádiak 2-0-s vezetéssel vonulhattak a öltözőbe, azonban a folytatásra nagyot változott a játék képe, főleg a szünetben csereként beálló Junior Moraesnek köszönhetően, aki 2 gólt vállalt a kijeviek hősies fordításából, a Dinamo hibátlan teljesítménynel áll a csoport élén.

Partizan Beograd – Dinamo Kijev 2-3 (2-0)
Gólszerzők: Ozegovic (34.), Kana (42.) ill. Junior Moraes (54., 11-esből, 84.), Buyalsky (68.)

* * *

Egy gyors második félidei gólváltásnak köszönhetően 1-1-re végződött a mérkőzés, az albán csapatnak ez az első idei pontja, a Young Boys pedig sorozatban második 1-1-es döntetlenjét játszotta a csoportkörben.

Skenderbeu – Young Boys 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Sowe (65.) ill. Assale (72.)