MLS: Texasban kaptak ki Sallóiék – videóval

Az MLS hétközi meccsén Sallói végig a pályán volt Houstonban! Viszont a magyar csatár klubja hiába vezetett, pont nélkül távozott a tengerentúli profiligában lejátszott meccse után Texasból, a Dynamo pedig előrelépett, és jelenleg rájátszást erő helyen áll.

IMG_20171012_054432A narancsmezes Houston játékosai otthon tartották a három pontot, és rájátszást erő helyre léptek előre! (forrás: twitter.com/HoustonDynamo)

Hétközi bajnoki keretein belül játszotta le Sallói Dániel klubja, a Sporting Kansas City és a Houston Dynamo egymás ellen a szezonbeli 32. MLS-meccsüket a tengerentúli profiligában.

A magyar idő szerint ma hajnalban kezdődött mérkőzésén a vendégeknél a klub magyarja a kezdőben kapott helyet, és Sallói végig is játszotta a találkozót! A fiatal tehetség klubja örülhetett előbb a meccsen, ugyanis Kansas a 33. percben Mendranda révén előnybe került (0-1), s ez az előny ki is tartott a szünetig! Viszont a 63. minutumban jött a hazaiak válasza, amikor is Tomás Martínez vette be a Peter Vermes által irányított kansasi klub kapuját (1-1). Ráadásul hiába vezetett a Sporting, végül pontot sem tudtak szerezni a texasi Houstonban, ugyanis a 77. percben Erik Palmer-Brown öngóljával kialakult a végeredmény (2-1)!

A Houston ezzel a sikerével jelenleg rájátszást erő helyen van, ugyanis a Nyugati Főcsoportban az 5. helyet foglalja el két körrel a vége előtt, ráadásul a következő körben újból Sallóiék ellen játszik a texasi csapat! A Kansas jelenleg a Nyugati Főcsoport második helyén maradt, de még rossz esetben hátrébb is csúszhat, bár eddig elég stabil a klub, és jó eséllyel már így is megvan a playoff a Sportingnak.

MLS alapszakasz, 32. forduló
Houston Dynamo – Sporting Kansas City • 2-1 (0-1)
Helyszín: BBVA Compass Stadium, Houston – 15.724 néző
Gólszerzők: Martínez (63.) Palmer-Brown (77. – öngól), ill. Medranda (33.)

01:30 • Vancouver Whitecaps – San José Earthquakes

Minden vasárnap este 23 órakor kezdődő találkozót körkapcsolással közvetít az Eurosport 1, és természetesen mi is beszámolunk a bajnokikról, a hétfőre virradóan megrendezendő meccsekről is!