Idegenben győzött a DAC és már dobogós!

A szlovák bajnokság (Fortuna Liga) 12. fordulójában a dunaszerdahelyi DAC együttese a Zólyombrezó együtteséhez látogatott. Marco Rossi együttese komoly várakozásokkal lépett pályára, mivel győzelem esetén a dobogóra léphettek a dunaszerdahelyiek.

2562

A kéthetes válogatott szünetet követően a dunaszerdahelyi DAC számára ismételten egy idegenbeli mérkőzés várt, ezúttal az ország közepébe ruccantak ki Kalmárék. A csallóközi együttes legutóbb a Nagyszombat otthonában szenvedett kétgólos vereséget. A mérkőzés elég hűvös időben vette kezdetét és a csapatok csak nagy nehezen lendültek bele a játékba. A hazaiak inkább pontrúgások után jelentettek veszélyt Macej kapujára, míg a DAC veszélyesebben futballozott riválisánál. Az első igazán komoly lehetőség is a vendégek alakították ki a találkozó 22. percében, Pačinda a hazaiak csapatkapitányát, Kostelnýt lerázva szerezte meg a labdát, majd mikor már csak a kapus állt vele szemben, lövésre szánta el magát, ám Kuciaknak sikerült bravúrral hárítani. A találkozó első félidejében nagyon sok volt a hiba a pontatlan passz. A hazaiak oldaláról Djordjević két alkalommal sem tudta eltalálni Macej kapuját, így a vendégek hálóőrének hárítania sem kellett az első játékrészben. A folytatásban egyik gárda előtt sem adódott komolyabb gólszerzési lehetőség, így gólnélküli döntetlennel zárult az első félidő.

22498901_1965377177039913_6690739297228581975_o

Fordulást követően rögtön a vendégek veszélyeztettek Čmelík révén, aki a mérkőzés talán második legnagyobb lehetőségét puskázta el., miután Pačindával párban vezehették Kuciakra a labdát azonban a kapusé lett a játékrszer. A mérkőzésre egyébként közel 1000 néző váltott jegyet, amiből közel 200 dunaszerdahelyi szurkoló volt. A 65. percben egy begyakorolt szabadrúgás kombináció után a DAC megszerezte a vezetést miután Huk közelről a hálóba bombázott. – 0-1! A gólt követően a hazaiak továbbra is csak inkább pontrúgásokból jelentettek veszélyt, de igazán komoly gólszerzési lehetőségeik nem is voltak a mérkőzésen. Mikor már úgy tűnt a DAC egy góllal megnyeri a találkozót, érkezett Ljubičić aki Malec passzát nagy nehezen Kuciak hálójába jutatta ezzel bebiztosítva a vendégek győzelmét. – 0-2! A mérkőzésen Kalmár Zsolt végig a pályán volt, míg Vida Kristopher ezúttal nem kapott lehetőséget. Győzelmével pedig a DAC feljött a dobogó harmadik fokára, pedig egy ideig úgy tűnt a második helyre is megérkezhet a dunaszerdahelyi együttes a Slovan az Eperjes otthonából 1-2-ről fordítva győzni tudott, Holman Dávid gólt szerzett a pozsonyi együttesben. A

Marco Rossi (DAC): „Megérdemelt győzelmet szereztünk. Az első félidő taktikai szempontból rendben volt, technikai hibákat azonban vétettünk párat, a térfélcserét követően viszont ebben is feljavultunk. Malec beállítása nagyot lendített a játékunkon. A vezetést jelentő gólunkat egy begyakorolt szabadrúgás-szituáció előzte meg, amit ugyan elrontottunk, ám végül mégis a hálóban kötött ki a labda.” – értékelt a mérkőzést követően Marco Rossi

FK Železiarne Zólyombrezó – FC DAC 1904 Dunaszerdahely 0-2 (0-0)