BL: A Barcelona emberhátrányban is simán nyert – videóval

A D-csoport két nagyágyúja megszenvedett, azonban mindketten hozták a kötelezőt. A Barcelonának még az emberhátrány sem volt akadály, a Juventus pedig hátrányból fordított.

Helyszín: Allianz Stadium Vezette: M. Oliver
Gólszerzők Pjanic (29.), Mandzukic (84.) ill. Sandro (o.g.12.)
Sárga lapok: Sturaro (68.), Chiellini (83.) ill. Coates (25.), Fernandes (37.)
Kiállítva: –

Juventus: Buffon – Sandro, Chiellini, Benatia (Barzagli 46.), Sturaro (Costa 84.) – Khedira (Matuidi 62.), Pjanic – Mandzukic, Dybala, Cuadrado – Higuain Vezetőedző: M. Allegri

Sporting: Patricio – Piccini, Coates, Mathieu, Coentrao (Silva 77.) – Carvalho, Battaglia (Doumbia 87.) – Martins (Palhinha 76.), Fernandes, Acuna – Dost Vezetőedző: J. Jesus

A Juventus hazai pályán szeretett volna előzni a Sporting ellen, ám a mérkőzés nem úgy indult ahogy Allegri és csapata elképzelte. A 12. percben ugyan Alex Sandro betalált, ám rossz kapuba, itt (is) egy öngól nyitotta meg a gólok sorát. Egy óriási Buffon bravúrba ért bele szerencsétlenül a bekk és pattant be róla a labda. A gólkényszerben a Juventus magasabb fokozatba kapcsolt, ami meg is látszott a játékon. Először csak helyzetekben, majd a 29. percben már gólban is. Pjanic bődületes szabadrúgást góllal tudott egyenlíteni. A folytatásban is a Serie A bajnoki címvédőjének az akarata érvényesült, ám a vezetést nem sikerült megszerezni, így ezzel az 1-1 vonulhattak a felek a szünetre. A második játékrész elején egyik csapat sem tudott mit kezdeni egymással, egészen a hajráig, ahol is a Juventus megszerezte a vezető gólt. A 84. percben Madzukic volt fejjel eredményes, a csereként beálló Costa beadása után. Ezzel pedig meg is lett a 3 pont, ha nem is könnyen de összességében megérdemelten. Ezzel a győzelmével Allegri csapata megelőzte a tabellán a Sportingot és feljött a továbbjutást érő 2. helyre a Barcelona mögött.

Hamarosan…

barcelona messi

Barcelona – Olympiakos 3-1 (1-0)
Helyszín: Camp Nou Vezette: W. Collum
Gólszerzők: Nikolaou (o.g.18.), Messi (61.), Digne (64.) ill. Nikolaou (90.)
Sárga lapok: Pique (11.,42.) ill. Romao (31.), Nikolaou (60.), Elabdellaoui (90+1.)
Kiállítva: Pique (42.) ill. –

Barcelona: ter Stegen – Digne, Umtiti, Pique, Roberto – Iniesta (Rakitic 67.), Busquets (Gomes 80.), Paulinho – Delofeu (Mascherano 46.) , Suarez, Messi Vezetőedző: E. Valverde

Olympiakos: Proto – Elabdellaoui, Botia, Nikolaou, Kortis – Gillet (Djurdjevic 55.), Romao, Zdjelar – Gonzalez (Pardo 65.), Odidja (Fortounis 72.), Androutsos Vezetőedző: T. Lemonis

Szokásához híven nagy elánnál és teljes fölényben kezdte a Barcelona a mérkőzést, a minőségben és játékoskeretben is jóval gyengébb görög csapat ellen. Az első lehetőség a 6. percben Suarez előtt adódott, azonban az uruguayi nem találta el a kaput. A 18. percben azonban már összejött a gól a hazaiak legnagyobb örömére, ám a találat szerzője egy vendég játékos volt, ugyanis Romao egy beadásba ért bele szerencsétlenül, amivel öngólt vétett. Ezzel meglett a hazai vezetés. A folytatásban a Barcelona nyomás fokozódott és helyzet helyzetet követett, de a gól nem akart összejönni. Nem úgy mint a 42. percben. Ekkor Messi beadásába Pique ért bele a kapu előtt, apróbb szépséghiba, hogy kézzel sodorta be a játékszert, amiért sárga lapot kapott. Pechjére neki ez már a második volt, így a 42., percben idő előtt mehetett zuhanyozni, csapata pedig egy teljes félidőt kénytelen volt emberhátrányba tölteni. Azonban ez nem látszott meg Messiéken, olyannyira, hogy a az előbb említett argentin a 61. percben egy gyönyörű szabadrúgásgóllal máris kettőre növelte csapata előnyét, majd 3 perccel rá, Digne is jelentkezett. Ezzel pedig 3-0-ra alakítva az állás és eldöntve a találkozót. A mérkőzés végéhez közeledve a Barcelona még növelhette volna előnyét, azonban ez már nem jött össze. Nem úgy mint a másik oldalon, ahol Nikolaou a jó kapuba is betalált, ezzel kozmetikázva az eredményt. Ennek ellenére így is magabiztosan múlta felül a görög ellenfelét a katalán csapat, akik diadalukkal továbbra is magabiztosan vezeti csoportját és már csak karnyújtásnyira a továbbjutás.