U17-es vb: Brazília és Ghána is sikerrel vette a nyolcaddöntőt

Az Indiában zajló U17-es világbajnokság nyolcaddöntőinek a küzdelmei is befejeződötek ma, teljes lett tehát a legjobb 8 mezőnye! A második legtöbb U17-es vb-címmel büszkélkedő brazilok hozták a kötelezőt, míg Ghána afrikai rangadót nyert meg. Egyik továbbjutó ellenfelének sem volt esélye a mai meccseken.

IMG_20171018_183957Brazília tovább szárnyal! Brenner (20-asban, a levegőben) duplázott, jöhetnek a németek (forrás: twitter.com/FIFAcom)

Az U17-es indiai vb nyolcaddöntőinek két utolsó találkozójára került sor ma. Előbb a Ghána – Niger összecsapást rendezték meg, azaz afrikai rangadón indult útjára a labda. A ghánaiak a játék minden elemében jobbak voltak, Nigernek esélyt sem adtak – a labda is alig volt náluk, és egyetlen lövésük sem talált kaput! Ellenben Ghána részéről az első gólszerző Ayiah a 86. percben kihagyta a második büntetőjét, válogatottja így is nyert, a legjobb 8 között pedig újabb afrikai párharc vár rá Mali ellenfeleként!

IMG_20171018_184026A ghánaiak újból szintén egy afrikai ellenfél ellen játszhatnak a negyeddöntőben (forrás: twitter.com/FIFAcom)

A nap második, egyben a legjobb 16 mezőnyének az utolsó meccsén a második legtöbb vb-sikert összehozó Brazília ellenfele Honduras volt. A brazilok voltak a favoritok, a hondurasiakat pedig nagyon simán felülmúlták minden tekintetben. A vége 3-0 lett, Brenner duplázott, Honduras pedig csupán 1 kaput eltaláló lövést hozott össze a lefújásig! Brazíliára a negyeddöntőben igazi rangadó vár, hiszen Németország lesz a dél-amerikaik ellenfele!