Bundesliga: Dárdaiék nem szálltak le a körhintáról

Alsóházi rangadókkal folytatódott ma délután a német élvonalbeli labdarúgó bajnokság. A pályára lépő négy csapat mindegyike vereséggel abszolválta az előző mérkőzését, így ezen találkozók feladata nyilvánvalóan a szurkolók kiengesztelése lett volna számukra…

kalou

1. FC Köln – Werder Bremen 0 – 0 (0 – 0)
Gólszerzők: – ill. –

Nyeretlen csapatok párharcát hozta a Bundesliga 9. fordulójának vasárnap 13:30-as kezdetű mérkőzése: a játéknap előtt 1 ponttal álló Köln fogadta a 4 pontos Werder Brement. A várakozásoknak megfelelően mindkét együttes igencsak óvatosan vágott neki a találkozónak, hiszen egy újabb vereség nemigen vitte volna őket közelebb a tegnap a Bayerntől vereséget szenvedő Hamburghoz. Az első játékrészben a kölniek uralták a pályát, majd a második félidőre már a vendégek is felélénkültek, de az óvatoskodás egyik oldalon sem vezetett végül eredményre. A gól nélküli döntetlen után az egyetlen kérdés, hogy mikor veszíti már el a hónapok óta bukdácsoló Köln vezetősége a türelmét, és menesztik a klublegendának számító Peter Stögert?

Freiburg – Hertha BSC 1 – 0 (0 – 0)
Gólszerzők: Haberer (büntetőből – 52.) ill. Kalou (büntetőből – 78.)

Dárdai Pál azzal a nem titkolt szándékkal utazott csapata kíséretében Freiburgba, hogy leszállhassanak végre a körhintáról, amelyre a magyar szakember szerint nemrégiben felültek. A győzni akarás azonban kevésbe a berliniek, mint inkább a “breisgaui brazilok” játékán mutatkozott meg, a Hertha inkább kontrák révén tudott érvényesülni. A második félidő sem hozott áttörést, sőt csak romlott Dárdaiék helyzete: gyakorlatilag labdához se tudtak érni, mire Haberer büntetőből megszerezte a vezetést csapatának (1-0). Még sem tüzelte fel a vendégeket kellőképpen, a Freiburg helyzetet helyzetre halmozott, ám a szerencse mégis a Hertha szolgálatába szegődött: Salamon Kalou 78. percben kihagyott büntetője után 3 minutummal újabb tizenegyest ítélt a játékvezető Dárdaiéknak, melyet ezúttal az elefántcsontparti támadó már érvényesített (1-1). Ezzel a soványka döntetlennel a vereséget elkerülték Paliék, azonban az említett körhintáról nem ez az eredmény fogja leszállítani őket…