Kádárék hazai pályán ikszeltek a rivális ellen!

Az ukrán élvonalbeli bajnokság 13. fordulójában a Kádár Tamást is foglalkoztató Dinamo Kyjev hazai közönség előtt nem bírt a nagy rivális Shaktar Doneck együttesével és nem tudtak közelebb férkőzni a listavezetőhöz.

22552724_1798537586855523_2332796581459642414_n

Dinamo Kyjev – Shaktar Doneck 0-0
Helyszín: NSC Olimpiyskiy Stadium, Kijev, Vezette: Romanov
Sárga lapok: Mbokani (36.), Gonzalez (43.), Khacheridi (70.), Kedziora (90+3.) ill. Taison (52.)

Az ukrán bajnokság hétvégi fordulójában igazi szuperrangadóra került sor. A listavezető és címvédő Shaktar a Kádár Tamást is foglalkoztató Dinamo Kyjev otthonába látogatott. Kádár Tamás ezúttal is a kezdőben kapott helyett a Dinamo Kyjev csapatában. A mérkőzés első félidejében nem sok lehetőséget láthatott a közönség, mindössze 1-1 kaput eltaláló lövést jegyezhettünk fel a statisztikák közé. A második játékrész már mozgalmasabbnak volt, mondható, a hazaiak öt alkalommal, míg a vendégek csupán egyetlen alkalommal találtak kaput. Az 55. percben adódott talán a Shaktar legnagyobb lehetősége, de Fred nagy helyzetben a kapu bal oldala mellé lőtt. Négy perccel később a hazai együttes Morares révén szerezhette volna meg a vezetést, de Pyatov kapus hárította fejest. A mérkőzés további részében sok említésre méltó esemény nem nagyon történt a találkozó pedig szép lassan lecsordogált gól nélkül. Ezzel a Shaktar megőrizte a Dinamóval szemben hétpontos előnyét, igaz a hazaiaknak még van egy elmaradt mérkőzése is.