EL: a játéknap érdekességei – képgalériával

Folytatódtak az Európa-liga küzdelmei, négy forduló után már öt csapat biztosította helyét a kieséses szakaszra (Lazio, Dinamo Kijev, FCSB, Arsenal és a Zenit). A mérkőzéseken összesen 52 gól esett, emellett azonban nem egy érdekes vagy akár sokkoló esemény is színesítette a játéknapot.

el

A Hertha 2013 májusa óta nem kezdett ilyen fiatal átlagéletkorú csapattal (25 év 54 nap).

Dárdai Pál a 80. percben pályára küldte legidősebb fiát, Palkót a Zorya ellen.

afp

(forrás: afp)

A Milan az AEK elleni mérkőzés első félidejében nem ért labdába az ellenfél tizenhatosán belül.

Négy forduló után a Lazio a sorozat egyetlen százszázalékos csapata.

090553485-ba947b74-bbe5-42d7-9e10-c2f8598f08e9

(forrás: bartoletti)

A Lazio-Nice mérkőzésen a 92. percben szerzett (ön)gólig nem volt kaput eltaláló lövés, először fordult ilyen elő a sorozat történetében.

Yuya Osako a negyedik játékos az EL történetében, aki csereként beállva három gólból vette ki a részét.

1119085_imgw968

(bundesliga.com)

A Köln egyetlen mérkőzésen több gólt szerzett, mint az eddigi tíz Bundesliga forduló során.

Patrice Evra az EL első játékosa, aki a kezdő sípszó előtt kapott piros lapot (az ominózus jelenet itt látható).

23130746_2001109836571284_2481040858190085885_n

(forrás: coral.co.uk)

Houssem Aouar a legfiatalabb francia játékos (18 év 7 hónap) Kevin Gameiro óta, aki legalább két gólt szerzett a sorozat történetében.

fe062

(lequipe.fr)

Ez volt az Arsenal első hazai 0-0-s mérkőzése a nemzetközi porondon 2011 novembere óta, akkor a Marseille ellen végzett gól nélkül Wenger csapata.

Az Everton lyoni szereplése az utóbbi 20 év legsúlyosabb angol veresége francia csapat ellen, a legutolsó 1997-ből: Strasbourg-Liverpool 3-0.