Videó: ezen a meg nem adott büntetőn múlhat az olaszok vb-szereplése!?

Azt követően, hogy Svédországban a vb-pótselejtezős párharc odavágóján 1:0-ás vereséget szenvedett Olaszország, csöppet sem került könnyű helyzetbe. A visszavágó hétfő este a San Siróban vette kezdetét 20:45-kor. A csapatok nagy vehemenciával rugaszkodtak neki a mérkőzésnek, az olasz közönség még a svéd himnuszt is kifütyülte. A találkozó játékvezetője a spanyol Antonio Mateu Lahoz gyorsan főszereplővé vált, amikor is még a tizedik perc sem kezdődött meg és vélhetően Augustinsson megmozdulása, Parolo buktatása révén elmaradt egy számon kérhető és jogos tizenegyes. A védő a labdával nem, de jól láthatóan a tizenhatoson belül az ellenfél lábával találkozott. Más kérdés, hogy azóta már a svédek is reklamáltak büntetőt kezezés miatt, avagy a sokak által sokat kritizált spanyol játékvezetés ma újra “bizonyíthat”…

Hogy Olaszország ott lesz-e a jövő évi világbajnokságon? Ha a hosszabbítást elkerülik a csapatok, akkor 22:30 magasságában erre is választ kapunk. A 36. percben még 0:0 állt az eredményjelzőn, mely a svédeknek kedvez.