U17: a magyar válogatott legyőzte a szlovákokat

A magyar férfi U17-es válogatott hazai pályán, Telkiben 2–1-re győzött felkészülési mérkőzésen Szlovákia korosztályos legjobbjai ellen.

U17-U17-e1510755925512

Az U17-es válogatott legutóbb októberben lépett pályára, akkor a budapesti rendezésű Eb-selejtezőkön. A válogatott százszázalékos teljesítménnyel, Hollandia, Wales és Koszovó legyőzésével megnyerte a csoportját, és kvalifikálta magát az elitkörbe, amelyen már az Eb-részvétel lesz a tét. Az elitkörös felkészülés egyik fontos állomásaként Szlovákia legjobbjai ellen lépett pályára a csapat.

A mérkőzés gyors gólváltással indult. A magyar a 7. percben megszerezte a vezetést, miután Tóth-Gábor Kristóf kapott egy remek kiugratást, mely után kilőtte a hosszú sarkot. Három perccel később a szlovákok egy védelmi hibát kihasználva egyenlítettek, miután a magyar csapat nem tudott határozottan tisztázni egy szögletet követően. A mérkőzés hajrában aztán érdekes, fordulatos eseménysor játszódott le a 77. percben: előbb Szlovákia szerzett gólt, de a játékvezető a találatos les miatt – jogosan – érvénytelenítette, majd a helyzetre Ásványi reagált a leggyorsabban, aki azonnal elvégezte a lesállást követő szabadrúgást. Hosszú indítása Tóth-Gábor Kristófhoz került, aki Burainak készítette a labdát, a csereként beállt játékos pedig a kapus alatt, tíz méterről a hálóba lőtt.

A mérkőzést követően a FociClub.hu rendelkezésére állt a magyar válogatott kezdőcsapatában helyet kapó több játékos is. Így értékeltek a játékosok a szlovákok elleni győzelmet követően:

– Jól kezdtük a mérkőzést és ennek köszönhetően meg is szereztük a vezetést. Majd szinte a semmiből egyenlítettek a szlovákok egy szögletet követően. Utánna próbaltunk kezdeményezni, de helyenként becsúszott egy két hiba és ez kedvezett a szlovák kontráknak. Összeségében nem most játszottunk a legjobban, de ennek ellénere mindent megtettünk a pályán és sikerült megnyernünk a mérkőzest. – értékelte a mérkőzést a FociClub.hu-nak a válogatott hálóőre Ásványi Balázs

A csapatban azt vettem észre, hogy nem ment annyira a játek és ezt mondták az edzőink is, de a hozzáállással nem volt probléma. A magam teljesitményet nézve pedig úgy érzem, hogy nem a legjobb játékom volt ez a mai, nem úgy jöttek a dolgok ahogy én elterveztem, de remélem majd máskor lesz alkalmam kijavítani ezeket a hibákat. – nyilatkozta a válogatott védője Huszti András

Egy kellemetlen ellenfél volt a szlovák válogatott 4-1-4-1-es felállásban játszottak ellenünk és vissza is álltak a mi hibáinkra vártak! Az elején jól kezdte a csapat a mérkőzést és egy támadas végén a 7. percben megszereztük a vezetést. Rá pár percre egy szöglet után a szlovákok válaszoltak és 1-1 -el mentünk az első félidőben az öltözőbe! Második félidőben mind a két csapat nyomott és helyzeteket tudott kialakítani mindkét kapu előtt! A meccs vége felé a szlovákok gólt lőttek, de a bíró befújta lesnek mindeközben a szlovákok elkezdtek örülni és ezt kihasználva a kapusunk egy hosszú indítás után pár passz váltás után gólt szereztünk a 77. percben és ezzel meg is nyertük a találkozót! Összeségében ez a meccs egy jó iramú sok párharc és sok futó mennyiséget és nagyon kemény mentális képességet igényelt és a csapat helyt tudott állni és ez pozitív lesz a jövőre nézve! – értékelt a mérkőzés végén a Irimiás Gergő portálunknak

Köszönjük a gratulációt, igen valamilyen szinten mondhatjuk sikeresnek, de sok kijavítandó dolog van. Azt éreztem a csapaton, hogy kicsit fáradtabbak voltunk és dekoncentráltak, nem ment a játék olyan jól mint az Eb-selejtezőkön. Persze tanulunk a hibákból és a februári spanyolországi tornán megpróbáljuk a maximumot nyújtani! Pozitív az, hogy nem annyira, csak helyenként jó játékkal is győzni tudtunk. Ez azt mutatja, hogy mind csapatban, mind hozzáállásban jók vagyunk. Zsinórban a negyedik meccsünket nyertük, emiatt oda kell figyelnünk magunkra és egymásra, hogy ne szálljunk el. – nyilatkozta Varju Benedek

Magyarország–Szlovákia 2–1 (1–1)
Gól: Tóth-Gábor (7.), Burai (77.)

Magyarország: Ásványi Balázs – Huszti András (Ódor Máté 61.), Varju Benedek, Nyári Patrik, Papp László – Irimiás Gergő, Magyar Zsolt János (Nyíri Vince 49.) – Cipf Dominik (Kojnok Zsolt 49.), Szabó Bálint (Burai Erik 41.), Papp Marcell (Törőcsik Péter 73.) – Tóth-Gábor Kristóf

Forrás: mlsz.hu