PL: A Leicester sem jelentett gondot a Citynek – videóval

A City továbbra is gőzerővel tör a bajnoki cím fele, nem jelentett különösebb gondot a Leicester City sem. Guardiola csapata magabiztosan 2-0-ra tudott diadalmaskodni.

gabriel jesus

Leicester City – Manchester City 0-2 (0-1)
Helyszín: King Power Vezette: G. Scott
Gólszerzők: – ill. Jesus (45.), de Bruyne (49.)
Sárga lapok: Maguire (83.) ill. Kompany (3.)
Kiállítva: –

Leicester City: Schmeichel- Simpson, Morgan (c), Maguire, Fuchs –  Ndidi, Iborra (Okazaki 83.), Gray, Albrighton (Iheanacho 68.), Mahrez (Slimani 83.) – Vardy Vezetőedző: C. Puel

Manchester City: Ederson – Walker, Stones (Mangala 31.), Kompany, Delph – de Bruyne (Gündogan 90.), Fernandinho, Silva – Sterling (B. Silva 84.) , Jesus, Sane Vezetőedző: P. Guardiola

Rögtön a mérkőzés elején bajba kerülhetett volna a manchesteri csapat, amikor is Kompany utolsó (?) emberként felrúgta a kilépő Vardyt, ám Scott játékvezető nem állította ki a visszatérő belga védőt, így megúszta a City, hogy közvetlenül a mérkőzés elején emberhátrányba kerüljön. A folytatásban egyértelműen a vendég csapat uralta a játékot, ám a helyzetek ellenére nem tudtak “beköszönni”, ráadásul már a 31. percben változtatnia kellett Guardiolának, ugyanis Stones megsérült. Helyére Mangala érkezett. Ez azonban nem zavarta meg a kékeket, mi több a félidő utolsó percében egy parádés, a végletekig kijátszott találatot szereztek Gabriel Jesus révén. A brazil már csak “hab volt a tortán”, akit David Silva szolgált ki és üres kapuba kellett csak gurítania. A félidőbe tehát 0-1-es vendég előnnyel vonultak a felek. A második játékrészben már nem kellett ilyen sokat várni a publikumnak a gólra, ugyanis a 49. percben de Bruyne bombája után már 0-2 állt az eredményjelzőn. Érdekesség, hogy a City egy szempillantás alatt átért védekezésből támadásban, úgy, hogy cirka 15 másodperccel a szerzett találatuk előtt, még a Leicester volt őrületes helyzetekben és talált kapufát. A folytatásban a de Bruynék már már időnként gála meccsre emlékeztető összjátékokat mutattak be, de az újabb gól már nem jött össze, így maradt a 0-2. A Spurs vereségének köszönhetően Guardiola csapatának már 9 pont az előnye az üldözőkkel szemben.