PL: A City nyerte a városi rangadót – videóval

A derbi napját stílusosan egy manchesteri csúcsrangadó zárta az Old Traffordról, ahol Pep Guardiola éllovas Cityje, óriási csatában nyerni tudott a Jose Mourinho vezette Manchester United ellen. A mérkőzést Otamendi gólja döntötte el.

city

Manchester United – Manchester City 2-1(1-1)
Helyszín: Old Trafford
Gólszerzők: Rashford (45+2.) ill. D. Silva (43.), Otamendi (54.)
Sárga lapok: Rojo (36.), Rashford (63.), Herrera (79.), Young (90.) ill. Walker (4.), Silva (73.), Silva (73.)
Kiállítva: –

Manchester United: de Gea – Young, Rojo (Lidelof 46.), Smalling, Valencia – Matic, Herrera (Mata 82.) – Rashford, Lingard (Ibrahimovic 76.), Martial – Lukaku Vezetőedző: J. Mourinho

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Kompany (Gundogan 46.), Delph – de Bruyne, Fernandinho, Silva – Sane (B. Silva 88.), Jesus (Mangala 59.), Sterling Vezetőedző:P. Guardiola

Megfontoltan kezdte mindkét csapat a találkozót. A United most nem esett úgy neki ellenfelének, ahogy azt az Arsenal elleni múltheti rangadón tette. Ennek köszönhetően (is) a City irányította inkább a mérkőzést és az ő tempójuk szerint zajlott a találkozó. Helyzeteket is inkább a vendégek tudtak kialakítani. Gabriel Jesus és Sterling is megszerezhette volna a vezetést a “kékeknek”. A 42 percben Sane szintén veszélyeztetett, éles szögből leadott közeli bombáját védte bravúrral de Gea, ám az ebből kialakult szögletnél már a spanyol kapus is tehetetlen volt. Ekkora David Silva közeli lövése talált utat a hazai hálóban, megszerezve Guardiola csapatának a vezetést. A United azonban nem esett pánikba, oly annyira, hogy még a szünet előtt tudott egalizálni. Marcus Rashford volt az “elkövető” a hosszabbításban. A fiatal válogatott csatár Delph hibáját használta ki. Így ezzel az 1-1-es döntetlennel mehettek a felek a szünetre. A második játékrészben a mérkőzés képe nem változott, továbbra is a City volt az “úr” és ők diktáltak. Az 54. percben pedig a vezetés is meglett a vendégeknek ismét. Lukaku nem tudott felszabadítani a saját ötöséről és a csapattársáról épp Otamendi elé pattanó labdát a hátvéd be is zúdította. A mérkőzés hajrájába érkezve próbálkozott ugyan a United, de óriási helyzeteket nem tudtak kialakítani, így igazi lehetőségük sem volt arra, hogy egalizáljanak. Egészen a 84. percig ekkor Lukaku és Mata is ajtó ablak helyzetben hibázott, vagy mondjuk úgy, hogy bravúrral védett Ederson. A végén Bernardo Silva még pontot tehetett volna a találkozóra, azonban helyzetét de Gea védte, így maradt az 1-2. Így a United egy küzdelmes mérkőzésen elvesztette a hazai veretlenségét és ami nagyobb baj, hogy ezzel már 11 pont a hátránya az éllovas Cityvel szemben. Pep Guardiola csapata pedig továbbra is menetel és veretlen, ráadásul ez a 11 pont már tetemesnek is mondható.