Mertens “visszatért”, Quagliarella parádézott, Dzeko elbúcsúzott?

Remek mérkőzésekkel tért vissza kéthetes pihenő után a Serie A. Ugyan a fordulónak még nincs vége (ma este 20:45-től a Juventus-Genoa találkozó van terítéken), azonban addig is érdemes átvenni a vasárnapi játéknap érdekességeit, statisztikáit.

iPiccy-collage

♦ Az Atalanta mindig szerzett legalább egy gólt a legutóbbi nyolc Napoli elleni mérkőzésük alkalmával, ez a sorozat szakadt meg vasárnap délben.

♦ Dries Mertens 910 perc után szerzett ismét gólt bajnoki mérkőzésen.

atalantanapoli18-compressor068

(forrás: premiumsport.it)

Lorenzo Insigne nem viselte túl jól, hogy Maurizio Sarri idő előtt lehívta a pályáról. A Napoli mestere az incidens után egy “maradj csöndben és ülj a helyedre” kijelentéssel reagált a játékosnak, majd a mérkőzés végén elmondta: “Ezeken a dolgokon csak ti (az újságírók) lepődtök meg, mert nem látjátok az edzéseinket. Lorenzo és én hetente 3-4-szer veszünk össze és békülünk ki, semmi különös nem történt.”

142311252-cdac299b-a27a-4bf1-8b9c-11ce90604b71

(forrás: skycalcio.it)

♦ A Napolit közel 600 szurkoló várta a város repülőterén a rendkívül fontos bergamói győzelem után.

184933929-ccb821d9-9cf9-4155-8567-de85378fbf1a

(forrás: mosca)

♦ Szintén hosszú góltalansági sorozatot szakított meg Domenico Berardi, a Sassuolo támadója tíz sorozatban lejátszott bajnoki után talált be ismét a kapuba.

♦ Egyéni csúcsot döntött az örökifjú Fabio Quagliarella. A Sampdoria támadója már 15 gólnál jár az aktuális évadban, ennyit még soha nem szerzett egy elsőosztályú szezonja alatt sem, és még hátra van 18 forduló…

Soccer: Serie A; Uc Sampdoria vs Acf Fiorentina

(forrás: ansa.it)

Sergej Milinkovic-Savic két remek góllal üneppelte 100. Serie A mérkőzését.

Soccer: Serie A; Lazio-Chievo

♦ Blerim Džemaili két nappal bolognai visszatérése után egyből gólt szerzett régi-új csapata színeiben.

♦ A csapattársai döntése alapján a héten a Napolit visszautasító Simone Verdi viselhette a Bologna csapatkapitányi karszalagját a Benevento elleni mérkőzésen.

162417001-9e0ce461-6127-49a4-8358-c6d7dda0824e

(forrás: lapresse.it)

♦ Giacomo Bonaventura 200. Serie A mérkőzésén lépett pályára.

♦ A Milan szeptember óta először nyert két bajnoki mérkőzést sorozatban.

♦ Giacomo Barella gólja az első volt, amit a Milan egy bajnoki mérkőzés első negyedórájában kapott.

♦ Franck Kessié legutóbb Serie A bemutatkazása alkalmával szerzett 2 gólt bajnoki mérkőzésen (2016. augusztus: Atalanta-Lazio 3-4).

Soccer: Serie A; Cagliari-Milan

♦ Az Inter a szezon során először vonult hátrányban a félidőre hazai pályán. A kék-feketék hetedik (!!) góljukat szerezték a 86. percben vagy az után.

Luciano Spalletti az Inter kapott góljáról: “Ha Santon bocsánatot mer kérni tőlem is, soha többé nem játszatom. Sajnos a hibázás része a játéknak, ennyi az egséz.”

Edin Dzekót nagy valószínűséggel utóljára láthattuk a Roma szerelésében, bár Eusebio Di Francesco továbbra is a játékos maradása mellett kardoskodik.

232311523-a00e3e5d-68c3-458f-ab30-84bd81128970

A statisztikák forrása: optasport