PL: A sereghajtó Swansea legyőzte a Liverpoolt – videóval

A 24. forduló záró találkozóját a Libertyben rendezték ahol a Carvalhal által vezetett Swansea óriási meglepetésre legyűrte a Liverpoolt.

Sárga lapok:  – ill. Robertson (44.), Matip (45.)
Kiállítva: –

Swansea: Fabianski – Olsson, Mawson, Fernandez, van der Hoorn, Naughton – Clucas, Ki, Fer, Dyer (Carroll 64.) – Ayew(Bony 79.) Vezetőedző: C. Carvahal

Liverpool: Karius – Gomez, Matip, van Dijk, Robertson – Chamberlain( Lallana 68.), Can, Wijnaldum (Ings 73.) – Salah, Firmino, Mane Vezetőedző: J. Klopp

A City elleni parádés győzelem után a Liverpool lendületből érkezett a liga utolsó Swansea otthonában, ám ennek nyomát sem lehetett látni Jurgen Klopp csapatán, ugyanis a “Hattyúk” szervezett játéka “zavarta” a liverpooli csapatot. Ennek ellenére is a vendégek előtt adódtak a gólszerzési lehetőségek, ám a bombaformában futballozó Salah nem tudta kihasználni helyzetét. Nem úgy mint a másik oldalon Maswon. Derült égből villámcsapásként jött a hazai gólt a 40. percben. Ekkor a már fentebb említett védő egy szöglet után kipattanó/lepattanót vágott be Karius kapujába, amivel megszerezte csapatának az oly fontos előnyt a legjobbkor a félidő előtt. Ennek köszönhetően tehát 1-0-ás meglepetés eredménnyel vonulhattak a csapatok a pihenőre. A második játékrészben a játék képe nem változott a Swansea beállt és másodpercekre sem tudta birtokolni a labdát, olyan nyomás alá helyezte a hazai csapatot Klopp alakulata. Ám igazi ziccerekben ez nem mutatkozott meg. A legnagyobb lehetőség ismét Salah előtt adódott egy szabadrúgás után, ám Fabianski itt is a helyén volt. A hajrában még jobban nyomott a Liverpool, ám a lövőkedvvel ma nem volt gond, nem úgy mint a pontossággal. Ám mindezek ellenére a 94. percben kiegyenlíthettek volna a vendégek,de van Dijk beadását Firmino a kapufára fejelte, majd a csereként beálló Lallana a kipattanóval nem tudott mit kezdeni, így óriási meglepetésre maradt az 1-0, mellyel a sereghajtó Swansea otthon tartotta a Liverpool ellen a három pontot. Ezzel pedig vége a mersey-parti csapat 14 mérkőzéses veretlenségi sorozatnak a bajnokságban.