Kiütéses győzelmével ismét élen a Juventus – videóval

A Serie A 23. fordulójában a Juventus “országos egyesnek” igérkező mérkőzésen fogadta a Sassuolót, míg a játéknap alsóházi rangadóján a Spal Szardínia szigetére látogatott.

min-raccoglimento-cagliari-spal-770x480

Olaszország szerte egyperces gyászszünettel emlékeztek a héten elhunyt Azeglio Vicinire (forrás: vistanet.it)

A hazai pályán november eleje óta nyeretlen Cagliarinak csak a három pont megszerzése volt elfogadható a kieső zónától való távolmaradás érdekében. A küldetést magabiztos játékkal sikerült is végrehajtaniuk a hazaiaknak, így némi levegővételhez jutottak a kiesés elleni harcban

Cagliari-Spal 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Cigarini (34.), Sau (78.), ill. –

*      *      *

Soccer: Serie A; Juventus-Sassuolo

(forrás: ansa.it)

A sérült Paulo Dybala nélkül, viszont ismét Gigi Buffonnal a kapujában fogadta a Juventus a Sassuolo együttesét, akik korábbi négy torinói fellépésük alkalmával kivétel nélkül pont nélkül távoztak. Most sem alakult számukra kedvezően a mérkőzés, hiszen egy kapu előtt kavarodás után végül Alex Sandro elé pattant a labda, a hazaiak így már a 9. percben előnybe kerültek (1-0). A félidő közepén aztán hirtelen háromgólosra nőtt a Juventus előnye, és mindkét alkalommal Khedira volt az elkövető: előbb Pjanic szöglete után az Alex Sandro által megcsúsztatott labdát vágta pár lépésről a kapuba (2-0), majd Pjanic kiugratása után lőtt magabiztosan Consigli kapujába (3-0). A félidő vége előtt nem sokkal az addig inkább az előkészítésben jeleskedő Pjanic is betalált, egy kipattanó labdát védhetetlenül küldött a Sassuolo hálójába (4-0).

Nem sokat változott a játék képe a folytatásra sem, a Juventus nyomasztó labdabirtoklási fölénye a 63. percben eredményezett újabb gólt: Higuaín legszebb napjait idézve egy védővel a nyakán cselezett kifelé, majd lőtte el gyönyörűen keresztbe a labdát (5-0). Tíz perccel később ismét villant az argentín támadó, Marchisio remekbe szabott indításával lépett ki a védők közül, és a kapus elfektetése után magabiztosan gurított a hálóba (6-0). A 83. percben ismét csak Higuaín vette be a vendégek hálóját, Bernardeschi mesteri passza után (7-0), a mérkőzés ezen perceiben már csak a kiütés mértéke volt kérdéses. Végül hétnél állt meg a Juventus és a Benevento-Napoli mérkőzés végéig biztosan a táblázat élén várhatják fő riválisuk eredményét.

Juventus-Sassuolo 7-0 (4-0)
Helyszín: Juventus Stadium, Torinó; Vezette: Pasqua
Gólszerzők: Alex Sandro (9.), Khedira (25., 27.), Pjanic (38.), Higuaín (63., 74., 83.)  ill. –
Sárga lapok: – ill. Peluso (33.), Magnanelli (86.)

Juventus: Buffon – De Sciglio, Rugani (Benatia 46.), Chiellini, Alex Sandro – Khedira (Sturaro 46.), Pjanic, Matuidi (Marchisio 26.) – Bernardeschi, Higuaín, Mandzukic. Vezetőedző: Massimiliano Allegri

Sassuolo: Consigli – Lirola, Lemos, Acerbi, Peluso – Missiroli, Magnanelli, Duncan – Berardi (Matri 59.), Babacar (Ragusa 81.), Politano (Biondini 64.). Vezetőedző: Giuseppe Iachini