PL: A Chelsea a WBA ellen már nem hibázott – videóval

A 27. forduló zárótalálkozója hétfőre “csúszott” ahol a bukdácsoló Chelsea a liga utolsó WBA-t fogadta a Stamford Bridgen és ezúton nem hibázott és nem is kegyelmezett, Hazard vezetésével sima győzelem a vége.

hazard2

Chelsea – WBA 3-0 (1-0)
Helyszín: Stamford Bridge Vezette: L. Mason
Gólszerzők: Hazard (25.,71.) Moses (63.) ill. –
Sárga lapok: – ill. Evans (45+3.), Gibbs (49.)
Kiállítva:-

Chelsea: Courtois – Rüdiger, Christensen (Cahill 74.), Azpilicueta – Zappacosta, Fabregas, Kante, Moses – Hazard, Pedro (Willian 80.) – Giroud(Morata 61.) Vezetőedző: A. Conte

WBA: Foster – Dawson, Hegazy, Evans, Gibbs – Phillips, Krychowiak, Barry (Yacob 81.), Brunt (Burke 46.)- Sturridge (Rodriguez 4.), Rondon Vezetőedző: A. Pardew

Nem indult túl jól Alan Pardew csapatának a találkozó ugyanis a télen érkezett “megváltóként” kezelt Daniel Sturridgeot már a 4. percben le kellett cserélni. Ennek ellenére a WBA irányította a mérkőzést és a nagyobb helyzeteket is ők tudták kialakítani, azonban a Chelsea ezután már kezébe vette a dolgokat. Giroud óriási helyzetben hibázott, de a 25. percben aztán már örülhetett a Stamford Bridge közönsége, ugyanis lecsapott klasszis, Eden Hazard. A belga támadó Giroud lekészítését vágta be a jobb alsóba (1-0). A folytatásban már még egyértelműbb lett Conte csapatának a fölény,de gól már nem született, így ezzel az 1-0-ás hazai előnnyel vonulhattak a felek a szünetre. A második játékrészben aztán a WBA magához ragadta az irányítását és dolgozta ki a helyzeteket, ám ezek meg is maradtak lehetőség szinten. Nem úgy mint a Chelseanél, akik az első valamirevaló lehetőségüket ebben a félidőben gólra is váltották. Moses egy szép Fabregas sarkas passzból volt eredményes (2-0), majd 8 percre erre, ismét rezgették a vendég hálót. Újból Hazard csapott le egy szép egyéni megmozdulás után (3-0). Ezzel lényegében lezárva a 3 pont sorsát. A véghajrában már “takarékon” égett a hazai csapat, ennek ellenére még beköszönhettek volna párszor. A helyzetek kidolgozásában elől járt a visszatérő Alvaro Morata, ám a gól nem jött neki össze.  Antonio Conte Chelseaje a győzelmével visszavette a Spurstől a 4. helyet a tabellán, még a WBA már 7 pontra van a bent maradást jelentő 17. helytől, így kegyetlenül nehéz hajrá vár rájuk.