Holtversenyben az Ekstraklasa élére ugrott a Legia – videóval

Igazi rangadóra került sor vasárnap késő délután Lengyelországban az Ekstraklasa keretein belül: a második helyezett Legia Varsó vendége a tabella harmadik helyén álló Lech Poznan volt.

579971519911876

(forrás: legia.com)

A Legia a hétközi fordulóban hazai pályán szenvedett 2-0-s vereséget az éllovas Jagiellonia ellenében és egy fokkal sem ígérkezett könnyebb mérkőzésnek a bajnokság messze legjobb védelmével (mindössze 18 kapott gól) rendelkező Lech varsói vendégjátéka sem. A hazaiak Vesovic révén már a második percben megszerezték a vezetést, amit egészen a második félidő közepéig tartottak is, ekkor a Lech házi gólkirálya, Gytkjaer egyenlített. A végig kiegyenlített mérkőzést végül Kucharczyk büntetőből szerzett gólja döntötte el a Legia javára, akik így pontszámban beérték a tabellát vezető, hétfő este a Wisla Krakow-t fogadó Jagielloniát.

Legia Warszawa-Lech Poznan 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Vesovic (2.), Kucharczyk (86., 11-esből), ill. Gytkjaer (63.)

A mérkőzés góljai:

A forduló további mérkőzései:

Termalica Nieciecza-Wisla Plock 1-2
Zaglebie Lubin-Lechia Gdansk 0-0
Slask Wroclaw-Sandecja Nowy Sacz 0-0
Korona Kielce-Pogon Szczecin 0-0 (Kecskés Ákos, a Korona játékosa a kispadon kapott helyet)
Piast Gliwice-Gornik Zabrze 1-0-nál a 79. percben nézőtéri rendbontás miatt félbeszakadt
Cracovia-Arka Gdynia 2-1

Március 5., hétfő: Jagiellonia Bialystok-Wisla Krakow