EL: A Marseille elintézte a Bilbaot otthon – videó

A Marseille rendesen bekezdett az odavágón, így már negyed óra elteltével 2 góllal vezetett, egyszer még visszajött az Atletic, de “pokoli” nehéz visszavágó elé néz a spanyol csapat.

marseille2

Marseille – Athletic Bilbao 3-1 (2-1)
Helyszín: Stade Vélodrome Vezette:  Jorge Sousa M
Gólszerzők: Ocampos (1., 57.), Payet (14.) ill. Aduriz (b.u. 45+3.)
Sárga lapok: Germain (38.), Rami (45+1.), Payet (45+4.) ill. San Jose (56.), Susaeta (60.), Benat (82.)
Kiállítva: –

Marseille: Mandanda – Amavi, Rolando, Rami, Sakai – Luiz Gustavo, Lopez (Sarr 86.) – Ocampos, Payet, Thauvin (N’Jie 62.)- Germain (Zambo Andre-Frank 71.) Vezetőedző: R. Garcia

Athletic Bilbao: Herrerin – de Marcos, Alvarez, Etxeita, Balenziaga (Lekue 69.) – San Jose, Benat – Williams, Garcia (Vesga 78.), Susaeta (Cordoba 62.) – Adriz Vezetőedző: J. Ziganda

Finoman szólva is erősen bekezdett a Vélodromeban a hazai csapat, ugyanis Ocampos révén már az 1. percben megvolt az előny a Marseillenek. A támadónak Thauvin adott parádés passzt, így a befejezés már csak hab volt a tortára. A gól természetesen megadta az alaphangulatát a találkozónak, a hazai közönség azonban nem csüggedhetett, ugyanis kapott még egy “öröm löketet” gyorsan a  14. percben. Ekkor már 2-0 állt az eredményjelzőn. A marseillei nagy kedvenc Payet is feliratkozott a gólszerzők közé. A válogatott középpályás egy gyönyörű gólt ragasztott Herrerin hálójába. Az Athletic a két gól után -természetesen- nehezen, szedte össze magát, ám, hogy ne kelljen teljesen borúlátóan az öltözőbe vonulniuk arról Aduriz a vendégek gólfelelőse gondoskodott. A 45+3. percben értékesítette a csapatának megítélt véleményes büntetőt, így lélektanilag felpörögve mehetett a spanyol csapat a szünetre. A második játékrészben aztán folytatódott a hazai uralom. Ocampos az 58. percben megduplázta góljai számát, ezzel pedig már 3-at számoltak a Vélodromeban Susaetáékra. Ocampos Payet beadását küldte kapura, finoman szólva sem védhetetlenül, ám Herrerin kapus kicsit besegített, így jöhetett össze a találat. A folytatás is inkább Garcia csapatáról szólt, többször is növelhették volna előnyüket, ám ez nem jött össze, így maradt a 3-1 végeredményként. Ezzel teljesen megérdemelten megvan a francia csapatnak az előny, ám nem engedhetnek ki a visszavágón sem, mivel az az egy Aduriz találat még sokat jelenthet a Bilbaonak. Folytatás jövő héten csütörtökön.

Képek forrása: twitter.com/om_officiel