EL: kettős győzelemmel búcsúztatta az Arsenal a Milant – videóval

Az odavágón hazai pályán beszedett kétgólos hátrányát próbálta ledolgozni a Milan az Arsenal otthonában az Európa Liga negyeddöntőibe kerüléséért. A bravúr azonban nem jött össze, az Arsenal hátrányból fordítva 3-1-re nyerte a visszavágót.

welbeck

(Fotó: OptaJoe/Twitter)

Két helyen változott az első meccshez képest az Arsenal összeállítása, a két szélsőhátvédposzton került be Bellerín és Monreal. A Milannal három változtatás volt, Andre Silva és Montolivo került be, valamint a sérült Calabria helyett Borini lett a jobbhátvéd.

Andre Silva Borini labdájából rögtön a második percben helyzetbe került, ám az oldalhálót találta el hét méterről. A 11. percben komoly csapás érte a hazaiakat, Koscielny ugyanis deréksérülése miatt kért cserét, helyét Chambers foglalta el. Az Arsenal első komoly helyzete a 24. percben egy kontra végén adódott, Welbeck vezethette Bonuccira a labdát, éles szögből leadott lövését Donnarumma hárította. A 36. percben aztán Calhanoglu tette izgalmassá a párharcot egy parádés távoli lövés lövéssel, nagyjából 24 méterről vette be Ospina kapuját. (0-1) Pár perccel később Ramsey egy hasonlóan szép távoli lökettel tesztelte Donnarummát, a 19 éves hálóőr nagyot vetődve védett. Nem sokáig örülhettek azonban a Milan-szurkollók, a 38. percben Eriksson játékvezető tizenegyest ítélt az Arsenal javára, miután Welbeck dobta magát Ricardo Rodriguez szorításában. (Az alapvonali játékvezető néhány méterre volt egyébként az esettől, ő jelzett Erikssonnak…) A könnyű síppal megítélt büntetőt maga a “sértett” értékesítette magabiztosan. (1-1) (Welbeck egyébként 2014 októbere óta először szerzett gólt a nemzetközi porondon.) A Milannak újra két gól kellett tehát ezen a ponton a továbbjutás kivívásához. Az első majdnem megszületett a 44. percben, azonban Ospina nagyot védett Suso kapura tartó beadása után. Az első félidő végére nagyon felpörgött a mérkőzés, a hosszabbításban még egy veszélyes Mkhitaryan-fejest és egy Wilshire-bombát is feljegyezhettünk, utóbbinál Donnarummától kellett bravúr. A 86. percben

Calhanoglu bombája:

Welbeck esése, majd tizenegyese:

A második félidő elejét megnyomta az Arsenal, Donnarummától két védés is kellett az első öt percben, főleg Mkhitaryan tekerésénél kellett nyújtózkodnia a remek formában védő hálóőrnek. A túloldalon az 54. percben Suso középről, a tizenhatos vonaláról lőhetett tisztán, ám pontatlan volt a spanyol. Pár perccel később Ramsey számára alakított ki hasonló helyzetet Özil, a walesi viszont fölé lőtt. Cutrone aztán látványos mozdulattal prónálkozott 10 méterről Andre Silva beadása után, kaput azonban ő sem talált. A 68. percben a csereként beálló Kalinic találhatott volna be első labdaérintéséből, ám az előretörő Bonucci nagyszerű íveléséből nem sikerült gólt elérnie, köszönhetően Ospina szép védésének. Milan helyzetek ide vagy oda, gólt az Arsenal szerzett a 72. percben: Xhaka 20 méteres lövését védte be az eddig hibátlanul teljesítő ifjú titán. (2-1) Ezzel a hibával gyakorlatilag megpecsételődött a Milan sorsa. Próbálkoztak azért még persze a piros-feketék, Borini beadása után Silva fejesénél kellett egy újabb Ospina-védés a 76. percben. A hajrában Welbeck még megszerezte maga második gólját, hiába védte Donnarumma Ramsey fejesét Wilshere beadása után, a kipattanót az angol támadó befejelte. (3-1)

Az Arsenal tehát a Milan minden erőfeszítése ellenére végül kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel búcsúztatta a milánói gárdát.

Xhaka gólja:

Welbeck második találata:

Arsenal – AC Milan 3-1 (1-1)
Helyszín: Emirates Stadium; Vezette: J. Eriksson (svéd)
Gólszerzők: Welbeck (39. – tizenegyesből, 86.), Xhaka (72.) ill. Calhanoglu (36.)
Sárga lapok: – ill. R. Rodriguez (39.), Borini (42.), Suso (61.)
Kiállítás: – ill. –

Arsenal: Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny (Chambers 11.), Monreal – Ramsey, Xhaka – Özil (Kolasinac 79.), Wilshere, Mkhitaryan (Elneny 69.) – Welbeck. Vezetőedző: A. Wenger

AC Milan: Donnarumma – Borini, Bonucci, Romagnoli, R. Rodriguez – Kessie (Locatelli 79.), Calhanoglu (Bonaventura 70.), Montolivo – Suso, Cutrone (Kalinic 67.), A. Silva. Vezetőedző: G. Gattuso

Továbbjutott az Arsenal, 5-1-es összesítéssel.