Vb 2018: Anglia idegenben verte Hollandiát – videóval

Gareth Southgate megfiatalított “háromoroszlánosai” ha nem is könnyen, de legyűrték a hollandokat. Ausztria simán elintézte a szlovénokat, Skócia és Szerbia meglepetésre kikapott.

Helyszín: Johan Cruijff Arena Vezette: J. Manzano
Sárga lapok: –
Kiállítva: –

Hollandia: Zoet – van Dijk, de Vrij (van de Beek 90.), de Ligt – van Aanholt, Strootman (Weghorst 90.), Wijnaldum, Hateboer – Depay, Dost (Babel 66.), Promes (Propper 67.) Vezetőedző: R. Koeman

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Gomez (Maguier 10.(Dier 89.)), Trippier, Chamberlain, Henderson, Rose (Young 71.)- Sterling (Alli 69.), Lingard (Welbeck 69.) – Rashford (Vardy 68.) Vezetőedző: G. Southgate

Finoman szólva is eseménytelenül telt az első bő egy óra a mérkőzésen. A legérdekesebb momentum és Anglia számára a legkeserédesebb is, hogy a Liverpool védőjét Gomezt, sérülés miatt már a 10. percben le kellett cserélni. A legnagyobb lehetőség az első félidőben Henderson előtt adódott, ám a középpályás nem tudta értékesíteni helyzetét. Az 59. percben aztán megtört a jég. Lingard messziről eleresztett lövésével nem tudott mit kezdeni Zoet, így meglett az angoloknak az előny. Lényegében a semmiből. A hajrában Hollandia értelemszerűen ment (volna) előre, ám helyzeteket nem nagyon tudtak kialakítani, mi több Trippier révén inkább az angolok álltak közel ahhoz, hogy duplázzák az előnyüket. De ez sem jött össze, így maradt az 1-0 a Southgate legénységnek egy abszolút felejthető mérkőzésen.