Vb 2018: Simán győzött Brazília felkészülési mérkőzésen az oroszok ellen – Videóval

A 2018-as labdarúgó Világbajnokság házigazdája, Oroszország a felkészülés jegyében látta vendégül a brazil labdarúgó válogatottat. A küzdelmes első félidő után sima vendéggyőzelmet láthatott a moszkvai publikum…

rusbra

Küzdelmes volt az első félidő a Selecao sztárjai számára, viszont a folytatás már simábban alakult.

Az első félidőben a két nemzeti tizenegy nagyon nem kápráztatta el a nézőket a moszkvai Luhzniki stadionban. A Selecao játékosai magukhoz ragadták a kezdő sípszótól kezdve a kezdeményezést, amely a félidő statisztikájából is jól kivehető. A brazilok ugyanis 72%-ban birtokolták a labdát a játékrészben, viszont gólt, gólokat nem sikerült szerezniük. A Tite mester által pályára küldött tizenegy azért több helyzetet is kialakított, de az igazán nagy lehetőségek várattak magukra. A félidő második felében az orosz válogatott is ébredezett, de a hazaiaknak sem sikerült az ellenfél kapusát komoly próbára tenni. Ennek fényében a két csapat 0:0-val vonulhatott szünetre.

A második játékrész rögtön egy nagy vendég lehetőséggel indult. Paulinho került kihagyhatatlan helyzetbe kb. 5 méterre az orosz kaputól. A Barcelona középpályása középre lőtte a labdát, ahol a legnagyobb bánatára ott állt Akinfeev kapus, aki így könnyedén hárított. Azonban ez nem szegte kedvét a Selecao játékosainak, akik egyre nagyobb nyomást helyeztek a vendéglátókra. Az 52. percben Willian lövését követően Samedov ért bele a kapu felé tartó labdába, amit akaratlanul, de fejjel hárított Akinfeev. Az ebből kialakult szöglet pedig a vezető gólt is meghozta a brazilok számára. A beadást követően Thiago Silva fejelt, amit Akinfeev még ki tudott védeni, viszont a kipattanóra érkező Miranda-ra már senki sem vigyázott, így az Inter hátvédje, majdhogynem zavartalanul lőhetett a kapuba. A 62. percben Golovin húzta vissza a kapura törő Paulinho-t, ami után a játékvezető jogosan büntetőt ítélt, melyet Coutinho értékesített. A második bekapott találattól az oroszok teljesen megbénultak, hiszen a 66. percben újra kapitulált a védelmük. Willian beadására teljesen üresen ugrott fel a kapu előterében Paulinho, aki zavartalanul fejelt az orosz hálóba. Ezzel már 3:0 volt a Selecao javára. A mérkőzés vége felé az oroszok még próbáltak valahogy egy becsületgólt szerezni, de a brazil védelmet nem tudták átjátszani, így maradt a 3:0-s eredmény a vendégek javára.

Oroszország – Brazília 0-3 (0-0)
Helyszín: Olimpiysky Stadion Luhzniki (Moszkva, Oroszország); Vezette: A. Kulbakov
Gólszerzők: – ill. Miranda (53.), Coutinho (62.-büntető), Paulinho (66.)
Sárga: – ill. –
Kiállítás: – ill. –

Oroszország: Akinfeev – Granat, Kutepov, Kudryashov – Samedov (Smolnikov 80.), Zobnin (Erokhin 85.), Glushakov (Miranchuk 63.), Golovin, Kombarov (Zhirkov 76.) – Miranchuk (Dzagoev 53.)- Smolov (Zabolotnyi 71.) Szövetségi kapitány: S. Cherchesov

Brazília: Alisson – D. Alves (Fagner 83.), T. Silva, Miranda (Geromel 86.), Marcelo – Coutinho (Fred 79.), Casemiro, Paulinho (Renato Augusto 71.) – Willian (Taison 79.), Gabriel Jesus (Firmino 65.), D. Costa Szövetségi kapitány: Tite

Összefoglaló az Oroszország – Brazília találkozóról.

Barátságos mérkőzés keretein belül Azerbajdzsánba látogatott a Fehérorosz válogatott. A két nemzeti csapat a fennállásuk során most találkozott először, így valamilyen formában egy történelmi mérkőzésről beszélhetünk. A bakui Olimpiai stadionban megrendezett összecsapáson a Fehéroroszok domináltak az első félidőben, amelynek az eredményeképp egy Medvedev öngóllal vezetést is szereztek a találkozó 42. percében. A második játékrész leginkább a cserékről szólt, újabb gól már nem született, így a két csapat első mérkőzését a Fehéroroszok nyerték meg.

Azerbajdzsán – Fehéroroszország 0-1 (0-1)
Gólszerzők: – ill. Medvedev (42.-ög.)