Bundesliga: idegenben is nyert, könnyedén bennmaradt a Wolfsburg! – videóval

Előnyből várhatta a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) osztályozó mérkőzés visszavágóját a Bruno Labbadia által irányított VfL Wolfsburg a Markus Anfang vezette Holstein Kiel csapatával szemben. A “farkasok” hazai környezetben 3-1-re nyerték a párharc első felvonását…

Teljes képernyő rögzítése 2018. 05. 21. 223337

A mérkőzést a Holstein Kiel kezdte picivel jobban, a hazaiak részéről Kinsombi már a 7. percben próbára tett Casteels képességeit egy távoli lövéssel, amit a belga kapus végül hárított. A 14. minutumban Seydel előtt adódott lehetőség, próbálkozása végül mellé ment. A 17. percben úgy tűnt, a Wolfsburg pontot tehet a párharc végére, hiszen Yunus Malli a kapuba juttatta a játékszert, a játékvezető azonban a videóbíró segítségével utólag érvénytelenítette a török támadó találatát. Ezt követően a Kiel előtt adódtak kisebb/nagyobb helyzetek, amelyek közül egyet sem tudott gólra váltani a hazai alakulat. A kihagyott ziccerek aztán végül megbosszulták magukat, a 74. percben Kronholm Arnold lövését még védeni tudta. Az ezt követő sarokrúgás után viszont megszerezte a vezetést a Wolfsburg, Arnold beívelése után Knoche bólintott a kapuba. Bruno Labbadia legénysége idegenben is nyerni tudott, azaz a Wolfsburg összességében könnyedén behúzta az osztályozót. A következő szezonban tehát szintén a Bundesligában láthatjuk a szebb napokat is megélt együttest…

Holstein Kiel – VfL Wolfsburg 0-1 (0-0) – Összesítésben: 4-1 a VfL Wolfsburg javára…