Európa-liga: a harmadik selejtezőkör odavágóinak eredményei

SzigetiAndrea
SzigetiAndrea
újságíró, 2018 augusztus 9. 23:00

Megkezdődött a harmadik selejtező kör is a 2018/19-es Európa-liga szezonban, immáron magyar csapatok nélkül. 

A harmadik selejtezőkör is két ágból áll. A bajnokcsapatok ágán 20 csapat, a nem bajnokcsapatok ágán 52 csapat vesz  részt.

Az európai top bajnokságok csapatai közül szinte mindenki örülhetett az eredménynek:

Hapoel Haifa (izraeli) – Atalanta (olasz): 1-4
Nem történt meglepetés, az olasz csapat könnyedén győzte le az izraelieket.

RB Leipzig (német) – U Craiova 1948 (román): 3-1
Gulácsi Péter nem kapott helyet a keretben sem, csapata azonban nélküle is nyerni tudott.

Mariupol (ukrán) – Bordeaux (francia): 1-3
A franciák is a papírforma szerint győzték le az ukrán csapatot.

Basaksehir (török) – Burnley (angol): 0-0
Habár az angolok voltak az esélyesebbek, mégsem bírtak a török csapattal.

Sevilla (spanyol) – Zaligiris (litván): 1-0
Ahogy az várható volt, a Sevilla legyőzte litván ellenfelét, még ha csak egy góllal is.

Habár magyar csapatok már nem, magyar légiósok azonban maradtak a sorozatban, akik közül többüknek még a következő meccsen fog eldőlni a továbbjutás kérdése:

Hibernian (skót) – Molde (norvég): 0-0
Bogdán Ádám ezen a mérkőzésen nem játszott.

Hajduk Split (horvát) – Steaua Bukarest (román): 0-0
Gyurcsó Ádám kezdőként lépett pályára, és az 56. percben cserélték le.

Sigma Olomoucz (cseh) – Kajrat Almaty: 2-0
Elek végigjátszotta a mérkőzést, Eppel csereként állt be, ám kikaptak a cseh ellenféltől.

További eredmények:

Ufa (orosz) – Niedercorn (luxemburgi): 2-1
Alashkert (örmény) – CFR Cluj (román): 0-2
Spartaks (lett) – Suduva (litván): 0-1
Apollon (ciprusi) – Breszt (fehérorosz): 4-0
Dinamo Minszk (fehérorosz) – Zenit (orosz): 4-0
Hapoel Beer Sheva (izraeli) – Apoel (ciprusi): 2-2
Ludogorec (bolgár) – Zrinjski (bosnyák): 1-0
Sheriff Tiraspol (moldáv) – Valur (izlandi): 1-0
Sturm Graz (osztrák) – AEK Larnaca (ciprusi): 0-2
Torpedo Kutaisi (grúz) – Kukesi (albán): 5-2
Trencin (szlovák) – Feyenoord (holland): 4-0
Jagiellonia (lengyel) – Gent (belga): 0-1
CSKA Szófia (bolgár) – Köbenhavn (dán): 1-2
Nordsjaelland (dán) – Partizan (szerb): 1-2
Besiktas (török) – LASK Linz (osztrák): 1-0
Genk (belga) – Lech Poznan (lengyel): 2-0
Olimpija Ljubljana (szlovén) – Helsinki JK (finn): 3-0
Olympiakosz (görög) – Luzern (svájci): 4-0
Vitesse (holland) – Basel (svájci): 0-1
Zorya (ukrán) – Braga (portugal): 1-1
Cork City (ír) – Rosenborg (norvég): 0-2
Rangers (skót) – Maribor (szlovén): 3-1
Sarpsborg 08 (norvég) – Rijeka (horvát): 1-1
Spartak Zlatibor Voda (szerb) – Bröndby (dán): 0-2
TNS (walesi) – Midtjylland (dán): 0-2
Legia Warszawa (lengyel) – Dudelange (luxemburgi): 1-2
Slovan Bratislava (szlovén) – Rapid Wien (osztrák): 2-1