PL: A Manchester United behúzta a szezonnyitót – videóval

Pogba szerezte a 2018-2019-es szezon első gólját, melyre sokat nem kellett várni. Ráadásul találata 3 pontot ért a Manchester Unitednak az Old Traffordon, ahol a Leicester City volt a “szenvedő” fél.

Manchester United – Leicester City 2-1 (1-0)
Helyszín: Old Trafford Vezette: A. Marriner
Gólszerzők: Pogba (b.u. 3.), Shaw (83.) ill. Vardy (92.)
Sárga lapok: Fred (54.), Pereira (69.) ill. Amartey (51.), Maddison (54.)
Kiállítva: –

Manchester United: de Gea – Shaw, Lindelof, Bailly, Darmian – Pogba (Fellaini 84.), Pereira, Fred (McTominay 77.) – Sanchez, Rashford (Lukaku 67.), Mata Vezetőedző: J. Mourinho

Leicester City: Schmeichel – Amartey (Ghezzal 63.), Morgan, Maguire, Chilwell – Ndidi, Silva (Iborra 80.) – Pereira, Maddison (Vardy 63.), Gray – Iheanacho Vezetőedző: C. Puel

Ahogyan már fentebb is említettük vajmi keveset kellett várni a 18-19-es szezon első góljára, ugyanis Pogba egy kezezésért megítélt büntető után már a harmadik percben megörvendeztette a hazai drukkereket és megszerezte a Manchester Unitednek a vezetést. A folytatásban a Leicester City vette a “kezébe” a kezdeményezést, ám az egyenlítés nem jött össze. Annak ellenére sem, hogy a helyzetek megvolt, ám hol a pontatlanság, hol pedig az újra ihletett formában védő de Gea jelentette a végállomást. A United is jelentkezett lehetőségekkel, ám ők sem tudták azokat gólra váltani, így ezzel az 1-0-ás hazai előnnyel vonulhattak a felek a pihenőre. A második játékrészben nem(sem) a szép játéké volt a főszerep, bár már ezt Mourinho irányítása alatt megszokhatták azok, akik a “Vörös Ördögöknek” szorítanak. A Leicesterben továbbra sem volt meg az átütőerő és annak ellenére sem tudtak a Uniteddal mit kezdeni, hogy ők sem a legmagasabb fordulatszámon pörögtek. A hajrában Lukaku könnyen eldönthette volna a találkozót, ám a belga klasszis csatár lövését Schmeichel bravúrral védte. Nem úgy mint Luke Shaw parádés találatánál, az angol védő megszerezte karrierje első Manchester Unitedos gólját, ráadásul ezzel lényegében el is döntötte a mérkőzést a 83. percben. Jamie Vardy révén ugyan a hosszabbításban összejött a szépítés a “Rókának”, ám a hátralévő másfél perc már nem volt elegendő a későn ébredő vendégeknek, így a 2-1 maradt a hármas sípszónál is. Ezzel tehát Mourinho és csapata győzelemmel kezdte az új idényt ám a játék kép és minősége még hagy maga után kétségeket, de ez mind a két oldalra igaz.