Argentína: Bombagólokkal verte a River a Bocát – videóval

Az argentin bajnokság (Superliga) elmúlt hétvégi, 6. fordulójában rendezték a mindenkori Superclásicót, a Boca Juniors és a River Plate rangadóját a hírhedt La Bombonerában.

(Fotó: River Plate Twitter)

A magyar idő szerint vasárnap késő este rendezett fővárosi rangadón a vendégek már negyedóra elteltével lépéselőnybe kerültek, ugyanis Gonzalo “Piti” Martinez a levegőben kapásból bombázott védhetetlenül a hálóba egy balul sikerült felszabadítást. Néhány perccel később a gólszerzőt egy kellemetlen húzódás következtében le kellett cserélni. A Boca a legnagyobb sztárja, Tévez és Benedetto vezérletével rohamozott az egyenlítésért, de valahogy ezen a meccsen mintha semmi nem akart volna összejönni nekik, és a második félidő derekánál a vendégek egy újabb lecsorgó labdából voltak eredményesek, a csereember Ignacio Scocco a felső léc segítségével tüzelt a gólvonal mögé. 0-2 után a Boca szinte folyamatosan támadott, de Armani kapus és/vagy a kapufa rendre meggátolta őket a gólszerzésben, így már második vereségüket szenvedték el az új szezonban, ráadásul a még veretlen River utolérte őket.

Boca Juniors – River Plate 0-2 (0-1)
Gólszerzők: – ill. G. Martinez (15.), Scocco (69.)

San Martín de San Juan – Tucumán 1-3 (0-0)
Gólszerzők: Palacios Alvarenga (90+2.) ill. Acosta (52.), L. Rodriguez (70.), Matos (89.)

San Lorenzo – Patronato 3-2 (1-2)
Gólszerzők: Gaich (7.), G. Rodriguez (76.), Mussis (88.) ill. P. Ledesma (14.), Carabajal (19.)

A forduló előtti listavezető Racing Club magyar idő szerint keddre virradóra lép pályára az Unión Santa Fe ellen.