Derbire hangolva – 4.rész: fordítás a 90.perc után

Hétvégén rendezik a Ferencváros – Újpest mérkőzést, mely az egyik legnagyobb múltra visszatekintő magyarországi párharc. A két csapat múltja is erősíti a szurkolók közti rivalizálást. Minden országnak megvan a saját derbije, Magyarországon az a Fradi-Újpest. A következő napokban egy-egy emlékezetes győzelem összefoglalóját tesszük fel a holnapunkra, mindkét csapat szurkolói örömére, illetve bánatára.

1.rész 6-0 2. rész: az utolsó derbi az Albert stadionban 3.rész: egy emlékezetes Jagodics bomba 96-ból

Ferencváros – Újpest: 1-2 (1-0)
Üllői út, 9.369 néző, vezette: Saskőy Szabolcs (dr. Kovács P., Heibl)
Ferencváros: Kemenes – Bognár, Botis, Tímár, Balog Z. – Szalai (Fitos 73.), Lipcsei, Leandro (Budovinszky 49.), Laczkó – Tőzsér, Bajevski (Bartha 87.) vezetőedző: Gellei Imre
Újpest: Vlaszák – Vermes (Kőhalmi 64.), Böjte, Vanczák, Füzi – Hullám (Kovács Z. 59.), Tóth B., Sándor Gy. (Cariati 79.), Tóth N. – Rajczi, Tisza vezetőedző: Mészöly Géza
Gól: Lipcsei (19. – 11-esből) illetve Kovács Z. (90+2.), Rajczi (90+6. – 11-esből)

A meccs, amely után senki nem gondolta, hogy évekig nem rendeznek Ferencváros-Újpest összecsapást. A Fradit ugye ezen szezon után a nehéz anyagi helyzet miatt kizárták az NB I-ből. Igaz ez egy másik történet, de már ekkor tudhattunk több klubról, melynél nagyobb tartozások voltak, mint a zöld-fehéreknél. A Ferencváros a meccs elején megszerezte a vezetést, már mindenki a lefújást várta, mikor is a 92.percben Kovács Zoltán szépített. Majd eltelt újabb pár perc, Botis a tizenhatoson belül szabálytalankodott, kiállították, s Rajczi a büntetőt belőve megszerezte a három pontot a lila-fehéreknek.