PL: A Spurs simán verte és vette el a Chelsea veretlenségét – videóval

A Spurs magabiztos játékával már az első félidőben lezárta az “égető” kérdéseket, már ami a 3 pont sorsát illette. Sarri csapata először bukott idén a PL-ben.

Tottenham – Chelsea 3-1 (2-0)
Helyszín: Wembley
Gólszerzők: Alli (8.), Kane (16.), Son (54.) ill. Giroud (85.)
Sárga lapok: – ill. Rüdiger (19.), Hazard (48.), Jorginho (72.)
Kiállítva: –

Tottenham: Lloris (C) – Aurier, Alderweireld, Foyth, Davies  – Dier, Sissoko, Eriksen, Dele (Winks 87.), Son (Lamela 78.) – Kane Vezetőedző: M. Pochettino

Chelsea: Kepa – Azpilicueta, Rüdiger, Luiz, Alonso – Kante, Jorginho, Kovacic (Barkley 58.)- Willian (Giroud 85.), Morata (Pedro 58.), Hazard Vezetőedző: M. Sarri

Nagy lendülettel indult a mérkőzés, ám ez a Tottenhamnek volt köszönhetően, akik szinte állva hagyták a kezdésnél a Chelsea játékosait. Ennek már a 8. percben meglett az eredménye Dele Alli révén. Az angol válogatott játékos Eriksen beadását fejelte be Kepa kapujába. Nem kellett sokáig várni a hazai drukkereknek a következő találatra, ugyanis a 16. percben a szokásos gólfelelős, Harry Kane és bombája is megérkezett, ezzel felpakolva csapata második gólját is. A folytatásban sem a Chelsea volt közelebb a szépítéshez és ahhoz, hogy visszajöjjenek a mérkőzésben, hanem a Spurs ahhoz, hogy végleg lezárjon minden kérdést, ám a helyzetek kimaradtak. Ennek köszönhetően (is) ezzel a hazai 2-0-ás eredménnyel vonulhattak a felek a szünetre. A második játékrészben a Sarri csapata ébredezett, ám Willian nagy helyzetben hibázott, pechjükre ugyanis az ellentámadásból az 54. percben a Spurs ismét “beköszönt”, ezzel 3-ra növelve előnyüket. Ezúttal most Son volt eredményes egy parádés szóló után, Jorginho és David Luiz legnagyobb bánatára. A hajrában Kane még jobban “porba tiporhatta” volna a Chelseat, ám a lehetőségek kimaradtak. A 85. percben még Hazardék “kozmetikázta”, a csereként beálló Giroud fejesével. Ezzel a rangadó végeredménye is kialakult, 3-1. Sarri gárdája ezzel elvesztette a veretlenségét, ráadásul a Spurs megelőzte őket a tabella 3. helyén.