Angol csapatok vinnék a Ligue 1 sztárját – sajtóhír

Az aktuális angol lapértesülések szerint hamarosan az angol bajnokságban (Premier League) köthet ki a francia első osztály (Ligue 1) egyik meghatározó játékosa.

A Daily Mail aktuális információi szerint két Premier League-csapat is napirendi pontra tette a francia első osztályú Nantes argentin gólfelelősének, Emiliano Sala leigazolását.

Sala az aktuális idényben 13 mérkőzés alatt 11-szer volt eredményes a francia pontvadászatban, és Kylian Mbappéval holtversenyben vezeti a Ligue 1 góllövőlistáját, nem csoda tehát, hogy felhívta magára a Leicester City és a West Ham United játékosmegfigyelőinek figyelmét.

A 28 éves  támadó negyedik szezonját tölti a “Kanárik” alkalmazásában, ám amíg tavaly és tavalyelőtti is egész évben 12-12 gólt szerzett, addig idén gyakorlatilag már a szezon harmadánál elérte ezt a mennyiséget, s aktuális piaci értéke is 14 millió euróra emelkedett a Transfermarkt szerint.