A Zenit csapott le a topcsapatok kiszemeltjére – hivatalos

Eldőlt a sorsa az európai topcsapatok által immár hónapok óta élénk érdeklődéssel figyelt kolumbiai középpályásnak, a PSG-hez távozó argentin labdarúgót helyettesíti a Zenit Szentpétervár soraiban…

A Zenit gárdája a minap 15 millió euró ellenében megvásárolta a Boca Juniors kolumbiai válogatott középpályását, és négy és fél évre szóló megállapodást kötött Wilmar Barriosszal.

A 25 éves védekező középpályás két és fél szezont töltött a patinás argentin csapatnál, 2017-ben bajnoki címet nyert velük, az elmúlt év végén pedig az emlékezetes Libertadores-kupa-döntő madridi visszavágójának negatív hőse volt, miután 1-1-es állásnál a kiállítás sorsára jutott a hosszabbítás elején, csapata pedig végül 3-1 arányban alulmaradt az ősi rivális River Plate csapatával szemben.

Barrios játékjogát a közelmúltban a Real Madrid, az Atlético Madrid, a Chelsea és a Tottenham is meg akarta szerezni, végül azonban a Zenit lett a befutó érte, akik a PSG-hez távozó Leandro Paredes pótlása végett igazolták le a tehetséges kolumbiai játékost a középpályára a veterán Claudio Marchisio mellé.