FA-kupa: A United a Chelsea otthonában jutott tovább – videóval

Az FA-kupa nyolcaddöntőjében is volt csúcsrangadó, méghozzá a Manchester United Stamford bridgei látogatása. A mérkőzésen a manchesteri csapat jól kihasználta az adódó lehetőségeit, aminek meg is lett az eredménye, így az Arsenal után egy újabb “nagy halat” ütötte ki.

Chelsea – Manchester United 0-2 (0-2)
Helyszín: Stamford Bridge
Gólszerzők: – ill. Herrera (31.), Pogba (45.)
Sárga lapok: Rüdiger (60.), Kante (65.) ill. Matic (15.), Young (21.)
Kiállítva:

Chelsea: Kepa – Alonso, Luiz, Rüdiger, Azpilicueta (Zappacosta 82.) – Kovacic (Barkley 71.), Jorginho, Kante – Hazard, Higuain, Pedro (Willian 58.) Vezetőedző: M. Sarri

Manchester United: Romero – Young, Smalling, Lindelof, Shaw – Herrera, Matic, Pogba – Mata (Pereira 76.), Lukaku (Sanchez 73.), Rashford (McTominay 93.) Vezetőedző: O.G. Solskjaer

Az első játékrészben inkább a Chelsea akarata érvényesült, az első komolyabb helyzetek is a hazai csapat előtt adódtak, ám a United is “jelentkezett”. A 31. percben meglett a mérkőzés első találata is, ám ennek a Stamford Bridge közönsége nagyon nem örült, ugyanis Herrera fejese révén a “Vörös Ördögök” szerezték meg a vezetést. A gól érezhetően megfogta Sarri csapatát, oly annyira, hogy a félidő előtt is “beszedtek” egy ütést, ekkora Pogba volt eredményes szintén fejjel, ezzel pedig 0-2-vel vonulhattak a felek a pihenőre. A második játékrészben a Chelsea próbálkozott (volna) ám 0 kapura lövésből finoman szólva is nehéz egyenlíteni. Ráadásul még büntetőt is ítélt nekik Kevin Friend, ám a videóbíró “segítségével” attól (is) megfosztották Hazardékat. Gól már nem született több, így maradt a 0-2, mellyel a Manchester United ott van a legjobb 8 csapat között az FA-kupában. A Chelsea és Sarri szenvedése pedig továbbra is tart a komolyabb csapatok ellen. Csütörtökön az EL-ben javíthatnak.