Eb-selejtezők: íme az első kör programja!

Sz. Andrea
Sz. Andrea
újságíró, 2019 március 21. 14:33

Ma délután 4-kor indul útjának a 2020-as Európa-bajnokság selejtezője. Az első körben 6 nap alatt 50 mérkőzést játszanak a csapatok. Lássuk a menetrendet!

Forrás: uefa.com

Az Eb-selejtező első köre egy dupla forduló lesz, amelyben 50 meccset játszanak majd le március 21. és 26. között. Összesen 10, 5 hatcsapatos és 5 hatcsapatos csoport küzd meg azért, hogy ott legyen a kontinensviadalon, ahová az első két-két helyezett jut ki. Maga a selejtező az új szabályok értelmében csak 8 hónapig tart, a mostanit követően pedig júniusban, szeptemberben, októberben és novemberben bonyolítják le a dupla fordulókat.

Az Eb-selejtezők, 1-2. fordulójának programja:

Csütörtök:

C csoport:
Észak-Írország–Észtország (Helyszín: Belfast) 20:45
Hollandia–Fehéroroszország (Helyszín: Rotterdam) 20:45
E csoport:

Szlovákia–Magyarország (Helyszín: Nagyszombat) 20:45
Horvátország–Azerbajdzsán (Helyszín: Zágráb) 20:45
G csoport:
Izrael–Szlovénia (Helyszín: Haifa) 20:45
Észak-Macedónia–Lettország (Helyszín: Szkopje) 20:45
Ausztria–Lengyelország (Helyszín: Bécs) 20:45
I csoport:
Kazahsztán–Skócia (Helyszín: Asztana) 16:00
Ciprus–San Marino (Helyszín: Nicosia) 18:00
Belgium–Oroszország (Helyszín: Brüsszel) 20:45

Péntek:

A csoport:
Bulgária–Montenegró (Helyszín: Szófia) 18:00
Anglia–Csehország (Helyszín: London) 20:45
B csoport:
Portugália–Ukrajna (Helyszín: Lisszabon) 20:45
Luxemburg–Litvánia (Helyszín: Luxembourg) 20:45
H csoport:
Moldova–Franciaország (Helyszín: Chisinau) 20:45
Andorra–Izland (Helyszín: Andorra la Vella) 20:45
Albánia–Törökország (Helyszín: Shkodra) 20:45

Szombat:

D csoport:
Georgia–Svájc (Helyszín: Tbiliszi) 15:00
Gibraltár–Írország (Helyszín: Gibraltár) 18:00
F csoport:
Svédország–Románia (Helyszín: Solna) 18:00
Málta–Feröer-szigetek (Helyszín: Ta’Qali) 18:00
Spanyolország–Norvégia (Helyszín: Valencia) 20:45
J csoport:
Liechtenstein–Görögország (Helyszín: Vaduz) 20:45
Olaszország–Finnország (Helyszín: Udine) 20:45
Bosznia-Hercegovina–Örményország (Helyszín: Szarajevó) 20:45

Vasárnap:

C csoport:
Észak-Írország–Fehéroroszország (Helyszín: Belfast) 20:45
Hollandia–Németország (Helyszín: Amszterdam) 20:45
E csoport:

Magyarország–Horvátország (Helyszín: Budapest) 18:00
Wales–Szlovákia (Helyszín: Cardiff) 15:00
G csoport:
Izrael–Ausztria (Helyszín: Haifa) 18:00
Szlovénia–Észak-Macedónia (Helyszín: Ljubljana) 20:45
Lengyelország–Lettország (Helyszín: Varsó) 20:45
I csoport:
Kazahsztán–Oroszország (Helyszín: Asztana) 15:00
San Marino–Skócia (Helyszín: Serravalle) 18:00
Ciprus–Belgium (Helyszín: Nicosia) 20:45

Hétfő:

A csoport:
Montenegró–Anglia (Helyszín: Podgorica) 20:45
Koszovó–Bulgária (Helyszín: Pristina) 20:45
B csoport:
Portugália–Szerbia (Helyszín: Lisszabon) 20:45
Luxemburg–Ukrajna(Helyszín: Luxembourg) 20:45
H csoport:
Törökország–Moldova (Helyszín: Eskisehir) 18:00
Franciaország–Izland (Helyszín: Saint-Denis) 20:45
Andorra–Albánia (Helyszín: Andorra la Vella) 20:45

Kedd:

D csoport:
Svájc–Dánia (Helyszín: Bázel) 20:45
Írország–Georgia (Helyszín: Dublin) 20:45
F csoport:
Románia–Feröer-szigetek (Helyszín: Kolozsvár) 20:45
Norvégia–Svédország (Helyszín: Oslo) 20:45
Málta–Spanyolország (Helyszín: Ta’Qali) 20:45
J csoport:
Örményország–Finnország (Helyszín: Jereván) 18:00
Olaszország–Liechtenstein (Helyszín: Parma) 20:45
Bosznia-Hercegovina–Görögország (Helyszín: Zenica) 20:45