Eb-selejtező: A németek Hollandiában tudtak győzni – videóval

A C-csoport rangódáján a német csapat már az első félidőben két góllal vezetett, ám a hollandok nem adták magukat, mégis Sanéék örülhettek a végén.

Hollandia – Németország 2-3 (0-2)
Helyszín: Johan Cruijff Arena
Gólszerzők: de Ligt (48.), Depay (63.) ill. Sane (15.), Gnabry (34.), Schulz (90.)
Sárga lapok: Blind (38.) ill.
Kiállítva: –

Hollandia: Cillessen – Blind, van Dijk, de Ligt, Dumfries – de Jong, de Roon (de Jong 91.), Wijnaldum – Babel (Bergwijn 46.), Depay, Promes Vezetőedző: R. Koeman

Németország: Neuer – Süle, Ginter, Rüdiger – Kehrer, Kroos, Goretzka (Gundogan 70.), Kimmich, Schulz – Gnabry (Reus 88.), Sane Vezetőedző: J. Low

Sané viszonylag hamar elcsendesítette a Cruijff Arénát, ugyanis már a 15. percben megszerezte hazájának a vezetést. A balról Schulz által “bevágott” labda megtalálta a Manchester City szélsőjét, akinek a védője egész egyszerűen elcsúszott, így Sané könnyű helyzetben találta magát és nem is hibázott Cillessennel szemben. A folytatásban Hollandia rendezte a sorokat, olyannyira, hogy könnyen egyenlíthetett volna, ám Neuer minden alkalommal végállomásnak bizonyult. A 34. percben aztán megint “lecsaptak” a németek. Ezúttal Gnabry “pókhálózta” ki a holland kaput egy remek indítást követően, így ezzel a 0-2 volt az állás Löw csapatának. A félidőig már nem változott a helyzet, így ezzel a 2 gólos német előnnyel vonulhattak a felek a pihenőre. A második játékrészben aztán Hollandia ellenállást nem tűrően jött ki a pályára. Ennek már a 48. percben meglett az eredménye de Ligt révén, aki fejjel tudott szépíteni, majd rá 15 perccel az egyenlítő gól is meglett. Depay egy tizenhatoson belüli kavarodás után talált szabad után a labdának Neuer hálójába. Úgy tűnt a németek összesnek és Koeman csapata (ismét) bedarálja őket, ám nem így lett. Sikerült rendezni a sorokat. Olyannyira, hogy a véghajrában, ponotsabban a 90. percben egy szép akció után Schulz révén ismét a németeknél volt az előny. Erre válasz már nem érkezett, így a német csapat elhozta Hollandiából a 3 pontot.