PL: Elhozott egy pontot a Burnley a Stamfordról – videóval

A Chelsea immáron a 35. bajnokiját játszotta a Burnley ellen hétfő este, ahol a vendégek nem adták könnyen magukat, olyannyira, hogy egy pontot el is hoztak a Stamford Bridgeről.

Chelsea – Burnley 2-2 (2-2)
Gólszerzők: Kante (12.), Higuain (14.) ill. Hendrick (8.), Barnes (24.)

Őrült első félidőnek lehetettek szemtanúi a Stamford Bridgere kilátogatók, ugyanis, Barnes parádés kapás találata révén a 8. percben a vendég csapat megszerezte a vezetést, ám Kante és Higuain révén 6 perc sem kellett Sarri együttesének, hogy egalizáljon. Azonban a Burnley nem adta fel magát, mi több az argentin góljára 10 perc alatt válaszolt, Barnes révén, így sokáig nem voltak hátrányban. A folytatásban a két csapat kicsit visszább vett, ám ez csak a helyzetek számában érzékelődött, a tempóban egyáltalán nem. A második játékrészben a Burnley már érthetően inkább a biztonságra rendezkedett be, ezzel pedig a Chelsea nem tudott mit kezdeni. Ugyan a nagyobb gólszerzési lehetőség előttük adódott, ám ezzel nem tudtak élni. A mérkőzés végeredménye tehát már a 24. percben kialakult, maradt a 2-2. Ezzel a Chelsea nem tudott élni a riválisak botlásával, így továbbra, mi több egyre kiélezettebb a BL-ért folyó küzdelem.