El-sorsolás: megvan a Debrecen, a Honvéd, a Vidi és a DAC ellenfele is

Sz. Andrea
Sz. Andrea
újságíró, 2019 június 18. 15:50

A Bajnokok Ligája sorsolás után az Európa-liga selejtezőinek a párharcait is kihúzta ma az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA). Itt már több magyar csapat volt érdekelt, a Debrecen, a Vidi és a Honvéd, illetve a dunaszerdahelyi DAC is. 

Forrás: UEFA

Az Európa-liga 1. selejtezőkörének a sorsolását szintén a svájci Nyonban tartották meg 15:30-kor. A BL-el ellentétben itt nem a csapatokat húzzák ki, hanem a számozásokat, amelyeket hét csoportban véletlenszerűen sorrendbe állították, a kiemelteket 1–5-ig, a nem kiemelteket 6–10-ig. A két 12 csapatos csoportban csak annyi változtatás, hogy ott 1–6-ig vannak a kiemeltek és 7–12-ig a nem kiemeltek. Így jön létre a 94 fős mezőny.

Az érdekelt magyar csapatok közül a Debrecen az albán Kukësi ellen kezd,a Honvéd a litván Zalgiris Vilnius ellen, míg a Vidi, azaz a MOL Fehérvár FC pedig montenegrói FK Zeta ellen lép majd pályára.  A dunaszerdahelyi DAC a lengyel Cracovia ellen játszik és idegenben kezd.

Az első mérkőzéseket július 11-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik meg.

A 2019/20-as Európa-liga szezon 1. selejtezőkörének párosításai a következők: 

Budapest Honvéd (magyar)–Zalgiris Vilnius (litván)
Debreceni VSC (magyar)–Kukësi (albán)
FK Zeta (montenegrói)–Mol Fehérvár (magyar)
KS Cracovia (lengyel)–FC DAC1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)
Malmö FF (svéd)–Ballymena United (északír) vagy NSÍ (feröeri)
Ordabaszi (kazah)–Torpedo Kutaiszi (grúz)
Maccabi Haifa (izraeli)–NS Mura (Muraszombat, szlovén)
Crusaders FC (északír)–B36 Tórshavn (feröeri)
Levszki Szófia (bolgár)–MFK Ruzomberok (Rózsahegy, szlovák)
Olimpija Ljubljana (szlovén)–RFS Riga (lett)
Dinamo Tbiliszi (grúz)–La Fiorita (San Marinó-i) vagy UE Engordany (andorrai)
Connah’s Quay Nomads (walesi)–Kilmarnock FC (skót)
UE Sant Juliá (andorrai) vagy Europa FC (gibraltári)–Legia Warszawa (lengyel)
FC Inter Turku (finn)–Bröndby IF (dán)
Akademija Pandev (északmacedón)–Zrinjski Mostar (bosnyák)
NK Siroki Brijeg (bosnyák)–Kajrat Almati (kazah)
FK Vityebszk (FK Vicebszk, fehérorosz)–KuPS Kuopio (finn)
CSZKA Szófia (bolgár)–OFK Titograd (montenegrói)
Csukaricski (szerb)–Bananc (örmény)
Molde FK (norvég)–KR (izlandi)
Neftci PFK (azeri)–Speranta Nisporeni (moldovai)
Alaskert (örmény)–FK Makedonija Szkopje (északmacedón)
Breidablik (izlandi)–FC Vaduz (liechtensteini)
Gzira United (máltai)–Hajduk Split (horvát)
Jeunesse Esch (luxemburgi)–Tobol Kosztanaj (kazah)
FC Prishtina (koszovói) vagy St. Joseph’s (gibraltári)–Rangers FC (skót)
Radnik Bijeljina (bosnyák)–Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák)
Zalgiris Kaunas (litván)–Apollon Limassol (ciprusi)
Brann (norvég)–Shamrock Rovers (ír)
Radnicski Nis (szerb)–FC Flora (észt)
FCSB (román)–Milsami Orhei (moldovai)
Cork City (ír)–Progres Niederkorn (luxemburgi) vagy Cardiff MU (walesi)
Sahtyor Szoligorszk (Sahcjor Szalihorszk, fehérorosz)–Hibernians (máltai)
CS Fola Esch (luxemburgi)–Csihura Szacshere (grúz)
FK Ventspils (lett)–KF Teuta (albán)