U21-es Eb: emberelőnyben nyertek a franciák, Románia is győzelemmel kezdett

A napokban rajtoló U21-es Európa-bajnokságon Franciaország az utolsó percekben fordított az emberhátrányban futballozó Anglia ellen, míg Románia fiataljai kiütötték a horvátokat.

Az angolok a gól nélküli első félidőt követően Phil Foden találatával szerezték meg a vezetést – a Manchester City kiválósága egy nagyszerű egyéni cselsorozat végén volt eredményes. Az angolok az előny megszerzése után megfogyatkoztak, a Leicester City csapatát erősítő Hamza Choudhury kapott piros lapot. A franciák mindkét játékrészben kihagytak egy büntetőt, a végén azonban még ez is belefért, ugyanis mind a 89., mind pedig a 94. percben sikerült betalálniuk, így begyűjtötték a három pontot. Románia már az első negyedórában kétgólos előnyre tett szert Horvátország ellen, a vége 4–1 lett – érdekesség, hogy a találkozón gólt szerzett a legendás Gheorghe Hagi fia, Ianis Hagi is.

Románia U21 – Horvátország U21 4–1 (2-1)
Gólszerzők: Puscas (11. – büntető), Hagi (14.), Baluta (66.), Petre (18.), ill. Vlasic (93.)

Anglia U21 – Franciaország U21 1–2 (0-0)
Gólszerzők: Foden (54.), ill. Ikone (89.), Wan-Bissaka (95. – öngól)
Kiállítva: Hamza (62.)