U21-ES EB: A spanyolok kiütötték a franciákat és ezzel a döntőbe jutottak!

A spanyolok 1-0-ról fordították meg az eredményt 4-1-re a javukra, így ezzel a címvédő Németországgal találkoznak a döntőben…

Az első félidőben még szoros volt a párharc, ráadásul a franciák szerezték meg a vezetést egy büntetőből, így jól kezdődött számukra a mérkőzés, ezután viszonylag kiegyenlített játék folyt, azonban a 28. percben jött az egyenlítés a spanyolok részéről, majd a hosszabbításban a vezető gól a félidei sípszó előtt, szintén tizenegyesből.

A második játékrész inkább csak a spanyolokról szólt. A franciáknak nagyon elvétve volt csak lehetőségük, míg a spanyolok folyamatosan dolgozták ki a helyzeteket és igyekeztek minél hamarabb eldönteni a mérkőzést és ezt a negyedik rúgott góljuknál már sikerült is elérniük a 67. percben. Nem csak az eredmény, de a játék képe alapján is biztos volt, hogy itt már nem lesz fordítás, és nem is lett. a második félidőben látottak alapján lehetett volna ennél még csúnyább francia vereség, de végül 4-1 lett az eredmény, és ezzel eldőlt, hogy a címvédő Németország ellenfele a spanyolok lesznek, így megismétlődik az előző U21-es finálé, amit legutóbb a németek nyertek meg két éve

A döntőre 06.30-án, vasárnap kerül sor 20:45-kor.

Spanyolország U21 – Franciaország U21 4–1 (2-1).
Gólszerzők: Roca (28.) Oyarzabal (45+5 –  büntetőből), Olmo (47.) Mayoral (67.) ill. Mateta (16. – büntetőből)