EL-selejtező: Három a magyar igazság! – Eredmények, továbbjutók

Nagy Ákos
Nagy Ákos
újságíró, 2019 július 19. 08:30

Véget ért az Európa-liga selejtezőjének 1. fordulója. Külön öröm, hogy mindhárom kupacsapatunk folytathatja a sorozatban. A MOL Fehérvárra liechtensteini (Vaduz), a BP Honvédra román (Universitatea Craiova) ellenfél vár, míg a Debrecen az olasz Torinóval meccsel a következő körben.

(Kép: MOL Fehérvár Twitter)

Zalgiris Vilnius (litván) – Budapest Honvéd 1-1
Gólszerzők: Antal (18.), ill. Kamber (62.)

Továbbjutott: a Bp. Honvéd, 4–2-es összesítéssel

Fehérvár FC – FK Zeta (montenegrói) 0-0
Kiállítva:
D. Vukcsevics (74.) az FK Zeta-ból
Továbbjutott
: a Fehérvár FC, 5–1-es összesítéssel

Kukësi (albán) – Debreceni VSC 1-1
Gólszerzők: Ethemi (17.), ill. Szatmári (58.)

Továbbjutott:a DVSC, 4–1-es összesítéssel

Cracovia – DAC 2-2 (hosszabbítás után)
Továbbjutott a DAC, 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.
Tobol Kosztanaj (kazah) – Jeunesse Esch 1-1
Továbbjutott a Jeunesse Esch, 1–1-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal
Kajrat Almati (kazah) – NK Siroki Brijeg (bosnyák) 2-1
Továbbjutott a Kajrat Almati, 4–2-es összesítéssel
FK Makedonija Szkopje (északmacedón) – Alaskert (örmény) 0-3
Továbbjutott az Alaskert,  6-1-es összesítéssel
KF Teuta (albán) – FK Ventspils (lett) 1–0
Továbbjutott a Ventspils, 3-1-es összesítéssel
FC Inter Turku (finn) – Bröndby IF (dán) 2-0
Továbbjutott: a Bröndby, 4-3-as összesítéssel
Levadia Tallinn (észt) – Stjarnan (izlandi) 3-2 (hosszabbítás után)
Továbbjutott: a Stjarnan, 4-4-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal
Universitatea Craiova (román) – Sabail FK (azeri) 3-2
Továbbjutott a Craiova, 6-4-es összesítéssel
RoPS Rovaniemi (finn) – Aberdeen (skót) 1-2
Továbbjutott az Aberdeen, 4-2-es összesítéssel
RFS Riga (lett) – Olimpija Ljubljana (szlovén) 0-2
Továbbjutott az Olimpija, 4-3-as összesítéssel
Dinamo Minszk (fehérorosz) – Liepaja (lett) 1-2
Továbbjutott a Liepaja, 3-2-es összesítéssel
Levszki Szófia (bolgár) – MFK Ruzomberok (szlovák) 2-0
Továbbjutott a Levszki Szófia, 4-0-ás összesítéssel
FC Vaduz (liechtensteini) – Breidablik (izlandi) 2-1
Továbbjutott a Vaduz, 2-1-es összesítéssel
Apollon Limassol (ciprusi) – Zalgiris Kaunas (litván) 4-0
Továbbjutott az Apollon, 6–0-ás összesítéssel
Haugesund (norvég) – Cliftonville (északír) 5-1
Továbbjutott a Haugesund, 6-1-es összesítéssel
Torpedo Kutaiszi (grúz) – Ordabaszi (kazah) 0-2
Továbbjutott az Ordabaszi, 3-0-ás összesítéssel
Petrocub Hincesti (moldovai) – AEK Larnaca (ciprusi) 0-1
Továbbjutott az AEK Larnaca, 2-0-ás összesítéssel
Zrinjski Mostar (bosnyák) – Akademija Pandev (északmacedón) 3-0
Továbbjutott a Zrinjski, 6-0-s összesítéssel
Milsami Orhei (moldovai) – FCSB (román) 1-2
Továbbjutott az FCSB, 4-1-es összesítéssel
Neftci PFK (azeri) – Speranta Nisporeni (moldovai) 6-0
Továbbjutott a Neftci, 9-0-s összesítéssel
Hapoel Beer-Seva (izraeli) – KF Laci (albán) 1-0
Továbbjutott a Hapoel Beer-Seva, 2-1-es összesítéssel
UE Engordany (andorrai) – Dinamo Tbiliszi (grúz) 0-1
Továbbjutott a Dinamo Tbiliszi, 7-0-ás összesítéssel
Progres Niederkorn (luxemburgi) – Cork City (ír) 1-2
Továbbjutott a Progres Niederkorn, 3-2-es összesítéssel
Hajduk Split (horvát) – Gzira United (máltai) 1-3
Továbbjutott a Gzira, 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal
IFK Norrköping (svéd) – Saint Patrick’s (ír) 2-0
Továbbjutott az IFK Norrköping, 4-1-es összesítéssel
NS Mura (szlovén) – Maccabi Haifa (izraeli) 2-3
Továbbjutott a Maccabi, 5-2-es összesítéssel
B36 Tórshavn (feröeri) – Crusaders FC (északír) 2-3
Továbbjutott a Crusaders, kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel
Hibernians (máltai) – Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 0-1
Továbbjutott a Sahtyor, 2-0-ás összesítéssel
Shkupi (északmacedón) – Pjunik Jerevan (örmény) 1-2
Továbbjutott a Pjunik, 5-4-es összesítéssel
FK Vityebszk (fehérorosz) – KuPS Kuopio (finn) 1-1
Továbbjutott: a KuPS, 3-1-es összesítéssel
Rangers FC (skót) – St. Joseph’s (gibraltári) 6-0
Továbbjutott a Rangers, kettős győzelemmel, 10-0-ás összesítéssel
Spartak Trnava (szlovák) – Radnik Bijeljina (bosnyák) 2-0 (11-esekkel: 3-2)
Továbbjutott a Spartak Trnava, 2-2-es összesítéssel, tizenegeyesek után
NK Domzale (szlovén) – Balzan (máltai) 1-0
Továbbjutott a Domzale, 5-3-as összesítéssel
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) – JK Narva Trans (észt) 4-1
Továbbjutott a Buducsnoszt, 6–1-es összesítéssel
Ballymena United (északír) – Malmö FF (svéd) 0-4
Továbbjutott a Malmö, 11-0-ás összesítéssel
Kilmarnock FC (skót) – Connah’s Quay Nomads (walesi) 0-2
Továbbjutott a Connah’s Quay Nomads, 3-2-es összesítéssel
Radnicski Nis (szerb) – FC Flora (észt) 2-2
Továbbjutott a Flora, 4-2-es összesítéssel
Legia Warszawa (lengyel) – Europa FC (gibraltári) 3-0
Továbbjutott a Legia, 3-0-s összesítéssel
Shamrock Rovers (ír) – Brann (norvég) 2-1
Továbbjutott a Shamrock, 4-3-as összesítéssel
KR (izlandi) – Molde FK (norvég) 0-0
Továbbjutott a Molde FK, 7–1-es összesítéssel