Ukrán Szuperkupa: Kádárral a csapatban győzte le a Dinamo a Sahtart – Videóval

A Kádár Tamást is foglalkoztató Dinamo Kijev remek hajrával legyőzte az ukrán bajnokcsapatot, a Sahtar Donyecket.

Dinamo Kijev – Sahtar Donyeck 2-1 (0-1)
Helyszín: Csernomorec Stadion (Odessa), Játékvezető: V. Romanov
Gól: M. Burda (80′), Garmash (83′) ill. Alan Patrick (45+3′)

Dinamo: Boyko; Kedziora, Kádár, Burda, Mykolenko; Shepelev, Garmash, Buyalskyy; Karavaev (De Pena 68′), Besiedin, Verbic (Tshitaisvili 74′). Vezetőedző: A. Khatskevich

Sahtar: Pyatov; Bolbat, Kryvstov, Khocholava, Ismaily; Stepanenko, Solomon (Tete 66′), Marlo, Alan Patrick (Dentinho 88′), Taison; Moraes. Vezetőedző: L. Castro

Az esélyesebb Shatar kezdte jobban a mérkőzést, az 5. percben majdnem sikerült is megszerezni a vezetést, azonban Marlos ígéretes próbálkozását Boyko védeni tudta. A 28. és 31. minutumban a Dinamo szerezhette volna meg a vezetést, de előbb a védelem, utóbb pedig Pyatov kapusnak sikerült tisztáznia. A félidő ráadásában egy szögletet követően a Kijevi védelem nem tudott felszabadítani, így egy lepattantó labdából Alan Patrick megszerzi a vezetést, 0-1! Az első játékrész tehát Donyecki vezetéssel zárult.

A második félidő már kiegyenlítettebb játékot hozott, mindkét csapatnak megvolt az esélye a gólszerzésere. Előbb a Dinamo szélsője, Karavaev fejelhetett volna gólt a 68. percben, majd pár perccel később a Sahtar középpályása, Marlos duplázhatta volna meg csapata előnyét. Ehelyett jött a hideg zuhany az ukrán bajnokcsapat számára, hiszen a 80. minutumban Burda révén előbb egyenlít a kijevi csapat, majd három perccel később, Garmash meg is szerzi a vezetést a Kádárt is soraiban tudó egyesületnek, 2-1! A találkozó hátrelévő részében pedig tördelte a játékot a pályaválasztó csapat, ami sikerült is, így a Dinamo Kijev az ukrán szuperkupa győztes!