Büntetőkkel győzte le a Spurs a Bayernt – videóval

Az Audi kupa döntőjében egyik csapat sem a gála kezdőjével állt fel, ettől függetlenül jó mérkőzést játszottak a csapatok.

A “B” csapatukkal felálló együttesek között kiegyenlített volt a játék az első félidőben. A játékrész egyetlen gólját Erik Lamela szerezte, aki N’Koudou remekül belőtt labdájára érkezett, és pofozta azt a kapuba. A szünetben a Spurs néhány nagyágyúját becserélte Pochettino edző, így a londoni gárda jobban pörgött, mint ellenfele, és az 59. percben Eriksen révén már 2-0-ra vezettek az angolok. Két minutummal később a bajorok frissen igazolt csatártehetsége, Arp talált be, ezzel visszahozva a mérkőzésbe a német bajnok együttest. A hajrára érkeztek a Bayern nagyágyúi is, és a 82. percben a kanadai válogatott Davies rúgott gyönyörű gólt jó 20 méterről. A vége ezzel 2-2 lett, így jöhettek a büntetők. Az “idegek” harcát a Tottenham bírta jobban, ennek következtében Pochettino fiai nyerték az Audi kupát.

Tottenham – Bayern München 2-2; büntetőkkel 8-7 (1-0)
Gól: Lamela (19′), Eriksen (59′) ill. Arp (61′), Davies (82′)