LaLiga: Újabb botrányos idegenbeli teljesítmény a Barcelonától, a Granada vezeti a tabellát – videóval

A Granada meglepte a Barcelonát, és a tabella élére került. Továbbra is nyeretlen idegenben a Barca.

(fotó: en.as.com)

1. félidő: Rögtön a mérkőzés elején hátrányba került a Barcelona. A második percben Ramon Azeez fejelt a kapuba a gólvonalról, miután egy jobboldali támadás után Gerard Piqué lábán változtatott irányt egy beadás (1-0). Már ekkor látszódott, hogy nem lesz könnyű estéje a Barca-nak. Hiába a hatalmas labdabirtoklási fölény, a katalánok nem tudtak igazi helyzetet kialakítani, sőt Marc-André ter Stegennek többször is hárítania kellett. A hazaiak több lövéssel próbálkoztak és szervezetten védekeztek, bíztak az ellentámadásaikban. Lassan csordogált a mérkőzés, főleg a Granada térfelén tartotta a labdát a Barca, de meddő volt a fölény.

2. félidő: A szünetben beállt Lionel Messi és Ansu Fati is, hogy felpörgessék a Barcelona támadójátékát. Új színt vittek a játékba, de igazi áttörést nem hoztak a támadásokba. Néhány átlövéssel veszélyeztetett a katalán csapat, de Rui Silva-nak nem kellett bravúrt bemutatnia. A 65. percben Arturo Vidal ért bele a labdába kézzel a tizenhatoson belül, így büntetőhöz jutottak a hazaiak. A tizenegyest Alvaro Vadillo értékesítette is (2-0). Ezután sem változott a játék képe, a Barca próbált támadni, de nagy lehetőséget nem tudtak kialakítani. Hiába játszott egyszerre Lionel Messi, Antoine Griezmann és Luis Suárez, sőt még Ansu Fati is, úgy tűnt nem értik meg egymást. A Granada nagyot küzdött, és végig hitt abban, hogy sikerülhet a bravúr, mellyel a tabella élére is kerültek. A Barcelona továbbra is nyeretlen idegenben.

Granada – Barcelona 2-0 (1-0)