PL: City-gála rekorddal és mesterhármassal – videóval

A Watford nem tudta megnehezíteni a címvédő dolgát. A City lemosta őket a pályáról.

(fotó: standard.co.uk)

Az egész mérkőzésen elképesztő fölényben játszott a Manchester City és kiütötte a Watfordot. Már az 1. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat. Kevin De Bruyne beadására David Silva érkezett tökéletesen (1-0). A manchesteriek nem álltak le, a 7. percben Sergio Agüero talált be büntetőből (2-0). A 12. percben Riyad Mahrez megpattanó szabadrúgása talált utat a kapuba (3-0). Bernardo Silva sem szeretett volna kimaradni a jóból, a 15. percben egy szöglet után volt jókor jó helyen (4-0). A 18. percben egy remek szabadrúgás-variáció után Agüero tálalt honfitársa elé, Nicolas Otamendi pofozta be a labdát közelről (5-0). A második játékrészt is remekül kezdte a City, a 49. percben Bernardo Silva megszerezte a második gólját (6-0). A 60. percben De Bruyne beadására Bernardo Silva érkezett a lehető legjobb ütemben (7-0). De Bruyne a 85. percben a gólpasszok után, maga is betalált, igazi bombagólt szerzett (8-0). A Manchester City rengeteg lövéssel próbálkozott, és sok helyzetet alakított ki, míg a Watford alig jutott el ellenfele kapujáig, amikor ezt mégis megtették rendre rossz döntéseket hoztak, pedig a találkozó elején akár egyenlíthettek is volna. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a City a gólokon kívül is rengeteg ziccert dolgozott ki, és a kapufát is többször eltalálták. A hazaiak végig hatalmas labdabirtoklási- és mezőnyfölényben játszottak, hamar megtörték ellenfelüket, majd be is darálták őket. A Manchester United 9 gólos rekordja végül nem dőlt meg, de még egyetlen csapat sem szerzett 18 perc alatt 5 gólt, így új Premier League-rekordot állított fel a City.

Manchester City – Watford 8-0 (5-0)
Gólszerzők: David Silva (1.), Agüero (7.), Mahrez (12.), Bernardo Silva (15., 49., 60.), Otamendi (18.), De Bruyne (85.), ill.
Sárga lap: Bernardo Silva (19.), Angelino (81.), ill. Deulofeu (59.), Kiko (59.)