Visszavonul a világbajnok német középpályás

A 35 éves bajor ikon úgy döntött, hogy szögre akasztja cipőjét, mert már nem képes profi szinten teljesíteni.

Bastian Schweinsteiger hivatalosan jelentette be közösségi oldalán, hogy visszavonul az aktív labdarúgástól. A német világbajnok középpályás jelenleg a Chicago Fire csapatát erősíti, ahol év végén lejár a szerződése, amit nem kíván meghosszabbítani sem velük, sem mással.

A 35 éves játékos a Bayern Müncheben lett felnőtt labdarúgó, a bajorokkal 13 év alatt nyolc német bajnokságot, hét német kupát, és egy Bajnokok Ligáját nyert. Mindemellett világbajnok lett 2014-ben a német válogatottal, valamint a Manchester Uniteddel begyűjtött egy FA-kupa és egy Ligakupa győzelmet.

A pályafutását Amerikában fejezi be Schweinsteiger 2019.12.31-én, a Chichago Fire együttesében, ahová két és fél évvel ezelőtt igazolt, és ahol Nemanja Nikolics csapattársa is volt.